Ciuchy,  Zespoły

Klub Progresja i Nocny Kochanek – materiał 18+

Już 18 grudnia klub Progresja zadrży w posadach. Na swoją osiemnastkę lokal będzie gościł klasykę polskiego metalu – Nocnego Kochanka. My także przygotowaliśmy się na tę okazję i będziemy tam z tematycznymi bluzami, koszulkami i innymi akcesoriami. Wszystko jeszcze ciepłe, prosto od Carton Merchandising.

Progresja – klub, który jest z nami już 18 lat

Jeśli jesteś fanem ostrzejszej muzyki, z pewnością kojarzysz klub Progresja. Jesteś rodowitym Warszawiakiem? Nawet nie trzeba Ci tłumaczyć znaczenia miejsca. Ten ważny ośrodek kulturowy obchodzi swoje osiemnaste urodziny. Co więcej, postanowił zorganizować go z prawdziwym przytupem – zapraszając Nocnego Kochanka.

Giganci polskiego heavy metalu niedawno ruszyli z nową, Stosunkowo Udaną Trasą. Ekipa promuje w ten sposób swój najnowszy album „Stosunki Międzynarodowe”. Fani zespołu pokochali Nocnego Kochanka za oryginalne poczucie humoru i teksty z jajami, których tu będzie jeszcze więcej. Płyta składa się z 9 utworów, które są swego rodzaju coverami znanych metalowych kawałków. Swego rodzaju, bo Nocny Kochanek jak zwykle dorzucił tam swój humor, który jest nie do podrobienia. 

Trasa zbliża się do finału, a jakie miejsce sprawdziłoby się do tego lepiej niż legendarna Progresja? Klub zorganizował z tej okazji głośny event, który połączył ze swoim symbolicznym wejściem w pełnoletność. Bo z kim świętować osiemnastkę, jak nie z Nocnym Kochankiem?

Dzieci do 10 lat wchodzą za free, oczywiście w towarzystwie opiekuna. 

Nocny Kochanek – zabawna twarz polskiego heavy metalu

Nocnego Kochanka w 2012 roku założyli członkowie zespołu o podobnej, ale zagranicznej nazwie – Night Mistress. Nasz rodzimy odpowiednik pochodzi z – uwaga – „Kapitana Bomby” Bartosza Walaszka. To tam często pojawiały się kawałki Night Mistress, a Walaszek w swoim humorystycznym stylu stworzył na ich podstawie fikcyjny zespół.

Choć konwencja Nocnego Kochanka opiera się na graniu kawałków z jajem, popularnością nie ustępują oni gwiazdom sceny metalowej. W pełni zasłużenie – pod kątem muzycznym dowożą najwyższą jakość. Przez swój zabawny charakter trafiają jednak nawet do tych, którzy z gitarowymi brzmieniami nie mają nic wspólnego.

Klub Progresja – Warszawa i jej imprezowa perełka

Mało kto dziś pamięta, jak zaczynała Progresja. Klub istnieje od 2003 roku, ale nie zawsze był takim molochem. Jego założyciele zaczynali w małym lokalu, który miał ściągać młodych ludzi do fajnej atmosfery i dobrej muzy, głównie rockowej.

Pomysł na klub, który opiera się głównie na niekomercyjnych gatunkach muzycznych, mógł okazać się strzałem w stopę. Zamiast tego był strzałem w dziesiątkę. Szybko okazało się, że fanów takiej twórczości nie jest wcale tak mało. Na imprezy zaczęli ściągać ludzie w każdym wieku, których łączyło jedno, czyli zamiłowanie do dobrych brzmień. Tak zaczynał niepozorny klub Progresja – Warszawa jeszcze nie wiedziała, co ją czeka…

Z czasem miejscem zainteresowały się również kapele. Na początku nie był to nikt znany, a głównie lokalsi. W ten sposób jednak klub powoli stawał się popularnym miejscem do koncertowania… Choć mało kto się spodziewał, że stanie się AŻ TAK popularny. Właściciele wspominają, że na pierwszym większym evencie zabrakło piwa i musieli improwizować, jeżdżąc po okolicznych monopolach.

Klub muzyczny Progresja był pierwszym punktem w karierze wielu zajebistych zespołów. Debiutowały tam między innymi chłopaki z Riverside, a dzisiaj znają ich praktycznie wszyscy.

Choć lokal nie zapomina o swoich korzeniach, dziś nie gra się tam już tylko rocka czy metalu. Klub Progresja stał się warszawskim centrum muzycznym, w którym koncerty dają raperzy, gwiazdy popu, a nawet przedstawiciele ścisłego mainstreamu.

Klub Progresja – opinie

Warszawiacy, Krakowianie, Poznaniacy, a nawet ludzie zza granicy – gdy zapytasz ich o klub muzyczny, wielu odpowie: Klub Progresja. Opinie gości na temat tego miejsca mówią same za siebie:

  • „Zawsze świetna organizacja i super koncerty. Bardzo przyzwoita akustyka. Dzięki za wczorajszy Dog Eat Dog. Było rewelacyjnie, czyli jak zwykle w Progresji 🤘🔥🤙”.
  • „Przepiękne miejsce, piękni ludzie, pięknie spędzony czas, dobre jedzenie, duży wybór alkoholu, fantastyczna obsługa…w Progresji nikt nie jest sam 😘 Najlepsze koncerty na świecie. Polecam to miejsce całym sercem”.
  • „Dobre nagłośnienie, ciekawe zestawy kapel, dobrze przygotowane imprezy, przyzwoita obsługa szynkwasowa, miejsce dobre a będzie bardzo dobre lokalizacyjnie pod kątem komunikacji. Warto śledzić propozycje Progresji!”

Kto oceni lokal lepiej niż sam klient? Oto recenzje ludzi, którzy faktycznie tam byli, a nie wyświechtane slogany ukute przez marketingowców. 

Odwiedź Progresję i przekonaj się sam! Trasa koncertowa Nocnego Kochanka to idealna okazja, by odwiedzić to miejsce po raz pierwszy. Lub dziesiąty, jeśli wolisz. Poszukaj nas w tłumie – będziemy tam na Ciebie czekać z naszymi ciuchami. 

Jeśli jeszcze jakimś cudem nie masz biletu, lepiej zamów go już teraz. Fakt, do Progresji wejdzie 2000 osób, ale nie chcesz być 2001 w kolejce.

Metalowe ciuchy w carton.pl