ARMIA, czyli jeden z najoryginalniejszych polskich zespołów

Jeśli spróbowalibyśmy określić charakterystykę tego zespołu w dwóch słowach, na myśl od razu przychodzą dwa – muzyka i mistyka. Ten założony w Warszawie zespół łączy w sobie wiele gatunków i podgatunków muzycznych, takich jak punk rock, hardcore, reggae, gotycki rock, metal, rock symfoniczny czy jazz-rock. To prawdziwie unikalna mieszanka. Jednak to nie wszystko. Artyści w swoich tekstach nawiązują też do ruchu New Age, chrześcijaństwa i religii Dalekiego Wschodu.

Wyświetlane 1-1 z 1 produktów
Strona 1 z 1

Robert Brylewski – legenda polskiej sceny muzycznej

Jednym z głównych założycieli (obok Tomasza Budzyńskiego i Sławomira Gołaszewskiego) zespołu jest Robert Brylewski. Współzałożyciel grupy KRYZYS, IZRAEL i BRYGADY KRYZYS. Jest też jednym z głównych członków projektu 52UM. To postać charakterystyczna na polskiej scenie muzycznej. Maczał palce w wielu alternatywnych i ambitnych projektach muzycznych. Zespół ARMIA jest niewątpliwie jednym z nich.

Jakie płyty nagrała ARMIA?

Dyskografia zespołu jest bogata i ciekawa. Bogata, dlatego że zespół nagrał łącznie kilkanaście płyt i ciekawa, ponieważ ich debiutancki album we właściwej wersji brzmieniowej (w dobrej jakości) ukazał się dopiero 12 lat po jego pierwszym zarejestrowaniu. Powodem tego było wadliwe nacięcie acetatu (materiału wykorzystywanego do tworzenia płyt nagraniowych), utwory zapisane zostały w fatalnej jakości. To jednak w ramach ciekawostki. A jakie są najpopularniejsze albumy zespołu?

Jednym z pierwszych sukcesów grupy było wydanie płyty „Legenda” w 1991 roku. Znajduje się na niej wiele interesujących, inspirowanych gnozą tekstów. Za pomocą takich instrumentów jak klarnet, trąbka afrykańska czy flet, zespołowi udało się zabrać odbiorców w poetycką podróż pełną metafor i unikalnych brzmień.

Dla grupy ważne były nawiązania do sztuki i literatury. Dowodem tego jest album „Triodante” inspirowany „Boską Komedią” oraz krążek „Der Prozess” nawiązujący do znanej powieści Franza Kafki. Z pewnością w tym kontekście warto wymienić również „Podróż na Wschód” i jazzowo-eksperymentalny album „Freak” z 2009 roku.

Skład zespołu ARMIA

Jak w przypadku wielu formacji rockowych skład zespołu ARMIA zmieniał się wielokrotnie. Warto tu wymienić takich muzyków jak wcześniej wspomniany Tomasz Budzyński (autor tekstów i grafik zdobiących okładki albumów), Robert Brylewski, Krzysztof Banasik (waltornia), Janusz Rołt (perkusja), Aleksander Dziki, Tomasz Żmijewski, Michał Grymuza i Dariusz Malejonek. Do tego często zmieniającego się składu dodać należy też gitarzystę Pawła Klimczaka i Dariusza Popowicza znanego z ACID DRINKERS.

Na szczególne miejsce w tym składzie zasługuje Tomasz Budzyński. To on przejął rolę lidera formacji po odejściu Brylewskiego. Jest to postać, pod której dużym wpływem ukształtował się unikalny styl zespołu ARMIA. Można powiedzieć, że tchnął ducha w muzykę kapeli, dzięki swoim zainteresowaniom mistycyzmem, ideami indiaństwa i rycerstwa oraz fascynacją literaturą. Jego projekty graficzne zdobią też okładki płyt, a co za tym idzie – promujące zespół ubrania. ARMIA jest zatem zespołem kompletnym, nawet jeśli skład grupy od początku był dość zmienny.

Akcesoria ARMIA

Jeżeli chcesz znaleźć piny z logo nawiązującym do konkretnej płyty, odwiedź nasz sklepARMIA to zespół, któremu warto oddać szacunek przypinając taki badzik do katany czy T-shirtu. Nie jest to jednak jedyny sposób na oddaniu hołdu temu kultowemu zespołowi. Możesz też kupić unikalnie zaprojektowane ubraniaARMIA będzie Ci za to wdzięczna, a pozostali entuzjaści ekipy od razu rozpoznają w Tobie swojego.

Koszuli zespołu ARMIA

Z T-shirtem Twojego ulubionego zespołu wyróżnisz się w tłumie, ale też lepiej wpasujesz się w klimat koncertu. Wielu naszych klientów kupuje T-shirty z myślą o założeniu ich na występ muzyczny. Wygoda i komfort koszulek z naszego sklepu jednak przekonują ich na tyle, że zaczynają nosić je na co dzień. Nic w tym dziwnego, skoro oferujemy 100% naturalnej bawełny, wygodny krój, mocne szwy, trwały nadruk i najlepszą dostępną na rynku gramaturę. W dodatku wszystko robimy na miejscu, w lokalnej fabryce CARTON’a.