koncert
Ciuchy

Dlaczego chodzenie na koncerty w koszulkach zespołowych jest fajne?

Całe rzesze ludzi żyją koncertami i występami ukochanych artystów. Dziesiątki, setki a nawet dziesiątki tysięcy ludzi gromadzą się w klubach, pubach i stadionach by wspólnie z ukochanym solistą lub zespołem śpiewać ulubione przeboje. Zarówno w młodszym jak i w starszym wieku, zupełnie normalnym i składnym, ba, czasami nawet wskazanym, jest pojawienie się na takim wydarzeniu w koszulce kapeli, której płyty i albumy kupuje się od lat. Określenie takiej przynależności jest dla wielu fanów różnych gatunków muzyki niezwykle istotne. Dlaczego warto kontynuować tą tradycję i pokazywać się na występach na żywo w takiej właśnie odzieży? Dlaczego chodzenie na koncerty w koszulkach zespołowych jest fajne?

Po pierwsze – wspierasz

Nie jest istotne, czy twój zespół zarabia 50, 500 czy 5 milionów złotych – kupując jego „merch” czyli koszulki, bluzy, płyty czy naszywki, wspierasz jego działalność, dajesz mu zarobić i zwyczajnie motywujesz do dalszej pracy. Cała masa kapel rozpadła się przez brak środków bądź ich znajomych, którzy wszystko chcieli dostawać za darmo i po znajomości. Zaopatrując się w t-shirt z ulubionym zespołem, zwyczajnie poprawiasz jego byt, dajesz mu pieniądze i w ten sposób pokazujesz, że jego istnienie i twórczość jest pożądana. Nie dajmy się nabrać na myślenie „oni i tak mają już furę pieniędzy”. Jeśli nawet tak jest, to nie wzięło się to z powietrza, a z takich pojedynczych zakupów, jak twoja koszulka.

Po drugie – przynależność

Niegdyś subkultury odznaczały się określonymi emblematami, symbolami i elementami odzieży. Dziś wystarczy pokazać się z GBH na koszulce, by wiedzieć, że mamy do czynienia z fanem muzyki punkowej. Jeśli pokażemy się w koszulce Sabatona, to nasze preferencje są również niezwykle klarowne. T-shirt Pidżamy Porno potrafi przysporzyć nam wiele nowych znajomości i ciekawych rozmów podczas koncertów. Odwieczne dywagacje i spory o to, który artysta jest lepszy, są nieodzownym elementem takich imprez i wszyscy wspominają takie konwersacje niezwykle miło.

Po trzecie – dobry gust

Koszulki zespołów muzycznych są zazwyczaj projektowane przez odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach. Są to graficy, którzy albo odpowiadali również za okładkę płyty, która widnieje na danej koszulce, albo ludzie, którzy doskonale wczuwają się w klimat, ale potrafią także zrobić gustowną odzież, która dobrze wygląda na wszelkiego rodzaju imprezach, na których odbywają się koncerty. Są to zazwyczaj kolorowe, przemyślane, ciekawe, a nawet prowokujące momentami wzory, który przykuwają uwagę, budzą zainteresowanie i po prostu dobrze wyglądają. Co najważniejsze, pranie koszulek carton.pl jest bezpieczne!