Ciuchy,  Gadżety

Dlaczego fani kupują gadżety zespołów

Zespoły pop, rock czy metalowe od zawsze produkują i wypuszczają na rynek różnego rodzaju gadżety ze swoimi podobiznami, logotypem czy fragmentami tekstów utworów. Jest to potężny rynek, który rozrasta się przy okazji każdej powstającej nowo modnej grupy. Tak było w przypadku Iron Maiden w zamierzchłych czasach – tak jest obecnie przy okazji na przykład Bring Me The Horizon. Kubeczki, koszulki, smycze a nawet bielizna rozchodzi się w milionach egzemplarzy na całym świecie – wszystko po to, by mieć dla siebie coś co symbolizuje ukochanego artystę. Dlaczego fani kupują gadżety, takie jak np. torby, opaski czy przypinki, zespołów? Dlaczego nie wystarczy im sama muzyka?

Bycie fanem to styl życia

Zapytany o to, dlaczego kupuje rzeczy związane z zespołem, którego muzyką wręcz oddycha, fan może popukać się w czoło. Dla prawdziwych fanów to pytanie nie ma sensu, ponieważ odpowiedź jest oczywista – chcą pokazywać się ze wszystkim, co pokazuje, jakiej muzyki słuchają i z czyim przekazem się utożsamiają. Wyrażanie siebie przez ubiór to normalny element życia każdego człowieka. Jedni robią to przez czapki, inni przez garnitury a jeszcze inni przez napis „Koniec Świata” lub „Pidżama Porno” na piersi.

Wsparcie jest najważniejsze

Prawdziwi fani chcą wspierać swój zespół – także finansowo. Najlepiej robi się to naturalnie przez kupno muzyki – natomiast zaraz po tym jest nabywanie wszelkiego rodzaju przedmiotów powiązanych z daną bandą i będących oficjalnymi potwierdzonymi przez nich gadżetami. Nie jest istotne, czy zespół wydał już 28 płyt i koncertuje na Majorce w wolnej chwili, czy wydaje drugie demo i grał póki co na czterech imprezach, w tym jednej u kuzyna. Jeśli lubi się dany zespół, należy wspierać go właśnie w taki sposób. Oprócz gotówki, logotyp i symbole zespołu zwyczajnie przyczyniają się do promocji i stanowią swego rodzaju „pocztę pantoflową”.

To element mody

Fani kupują np. naszywki zespołów, bo lubią dany zespół. Jednak prawda jest taka, że wiele koszulek, bluz, spodni czy plecaków sprzedaje się także ze względu na dobry wygląd. Niekoniecznie musimy być zakochani w muzyce zespołu Sabaton, by podobała się nam okładka ich płyty nadrukowana na koszulce. Dobre ciuchy sprzedają się niezależnie od tego, czy utożsamiamy się z danym artystą. Dlatego warto odwiedzać carton.pl nie tylko w poszukiwaniu „swojego” wokalisty, ale zwyczajnie w ramach polowania na dobre ubrania. Na naszym blogu z kolei opisujemy m.in. jakie jest tłumaczenie FARBEN LEHRE i dajemy mnóstwo innych informacji o wszystkich naszych zespołach. Śledź nas i bądź na bieżąco!