Kojarzysz Kamila Bednarka? Poznaj lepiej dotychczasową gwiazdę TVN!
Zespoły

Kojarzysz Kamila Bednarka? Poznaj lepiej dotychczasową gwiazdę TVN!

Wiesz, że Kamil Bednarek podpisuje się też pseudonimem MaccaBraa? Ten polski piosenkarz reggae stał się tak rozpoznawalny, że kojarzy go praktycznie każdy. Do niedawna występował nawet w popularnym programie na TVN-ie. Jak zaczynał Bednarek i co sprawiło, że jest tu, gdzie jest? Przekonaj się!

Jak zaczynał Kamil Bednarek?

Świat usłyszał o Bednarku po raz pierwszy w 2008 roku, gdy założył swój zespół Star Guard Muffin. Panowie zaliczyli swój pierwszy występ w rodzinnym Brzegu – wtedy jeszcze jako support dla East West Rockers. Jednak już niedługo to oni mieli zostać gwiazdami sceny.

W 2009 zespół zadebiutował minialbumem „Ziemia Obiecana”, a rok później sam Bednarek wystąpił w trzeciej edycji TVN Mam Talent. To był moment, w którym słynny wokalista trafił do szerszej publiczności. Kamil zaśpiewał piosenkę „I” Kurta Nilsena, która tak spodobała się jurorom, że jednogłośnie postanowili przepuścić go do kolejnego etapu. Ostatecznie muzyk dotarł aż do finału, gdzie zajął drugie miejsce.

Tego samego roku Star Grand Muffin wydało swój kolejny krążek – Szanuj – który okazał się gigantycznym sukcesem. Album wskoczył na sam szczyt bestsellerów OLiS i osiągnął status multiplatynowy.

Kolejna płyta, „Jamaican Trip”, została nagrana w ciekawym miejscu, bo na tytułowej Jamajce. W 2011 roku formacja wystąpiła też na XLVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W marcu 2012 roku zawieszono działalność Star Grand Muffin ze względu na problemy ze składem. To był początek nowego rozdziału dla artysty, który od teraz grał pod szyldem zespołu Bednarek. Już w nowej ekipie nagrał swój kolejny album „Jestem…”, który uzyskał status diamentowej płyty.

Bednarek zdobył cztery nominacje do Eska Music Awards 2017 i zgarnął statuetkę w kategorii Artysty Roku 2017. Muzyk był także trenerem dziesiątej edycji TVP2 The Voice of Poland.

2022: Kamil Bednarek zwolniony z Lego Masters. Kto go zastąpi?

Bednarek miał okazję wystąpić jako juror w drugim sezonie Lego Masters – reality show kręconego przez TVN. Więcej go jednak nie zobaczymy, a jego miejsce zajmie Czesław Mozil.

Dyskografia i dorobek muzyczny Bednarka. Zobacz na YouTube!

Bednarek nagrał trzy albumy studyjne pod szyldem zespołu Star Grand Muffin: Ziemia Obiecana (2009), Szanuj (2010) i Jamaican Trip (2011). Jednak jego kariera rozkręciła się na dobre już w formacji Bednarek. W jej ramach nagrał m.in. cztery albumy studyjne:

  • Jestem… (2012);
  • Oddycham (2015);
  • Talizman (2017);
  • Bednarek Inaczej (2021).

W 2013 nagrał też kompilację pt. Jestem… suplement, a rok później wydał dwa albumy koncertowe z Przystanków Woodstock 2013 i 2014. Jednak Kamil Bednarek jest znany szerszej publiczności przede wszystkim ze swoich głośnych singli takich jak cover „Dni, których jeszcze nie znamy” czy „Chodź ucieknijmy”.

Kup koszulkę Bednarka na carton.pl!

Jesteś fanem Bednarka i chciałbyś mieć coś, w czym mógłbyś pokazać się na jego kolejnym koncercie? Rozejrzyj się po asortymencie naszego sklepu! Mamy t-shirty z motywem zespołu Bednarek – wszystkie wyprodukowane w Polsce i ze 100% bawełny. Sprzedajemy tylko oryginalny merch, co oznacza, że Bednarek wyraził na to zgodę i też na tym zarabia!