Muniek Staszczyk, czyli lider zespołu T.LOVE w zarysie
Zespoły

Muniek Staszczyk, czyli lider zespołu T.LOVE w zarysie

Muńka Staszczyka nie trzeba nikomu przedstawiać – to typ faceta, którego nie zapomina się nigdy. Lider formacji T.Love ogłosił ostatnio wielki comeback, a T.Love wjeżdża z nową płytą jeszcze w tym roku. Muniek Staszczyk powraca na scenę! Czy znowu zrobi taki kipisz jak 40 lat temu?

Kim jest Muniek Staszczyk, lider T.Love?

Muniek urodził się w 1963 roku w Częstochowie i to właśnie tam rozpoczęła się jego kariera muzyczna. Jego pierwszy zespół, Schoolboys, powstał w momencie, gdy muzyk miał zaledwie szesnaście lat. Kapela nie zrobiła wokół siebie specjalnego szumu, ale Muniek się nie poddał. Niedługo później artysta poznał innego kolegę po fachu, Marka Kramera. Chłopaki założyli razem zespół o wdzięcznej nazwie Opozycja, choć on też nie miał nic wspólnego z dynamicznym rozwojem kariery Muńka.

W 1982 roku Staszczyk ruszył z zupełnie nowym projektem, zespołem Teenage Love Alternative, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Cztery lata później zmieniono nazwę kapeli na obecną – T.Love. W tym momencie Muniek Staszczyk rozwinął skrzydła na dobre i ruszył z kopyta po sławę i zaszczyty… choć z tym ostatnim bywało różnie. 

Muniek miał na koncie wiele udanych koncertów i niemal drugie tyle wizerunkowych wtop. Zdarzało mu się wchodzić na scenę w takim stanie, że to prawdziwy cud, że z niej nie spadł. Takie kontrowersje to nic nowego w muzyce rockowej, ale w ówczesnej Polsce wywołało to prawdziwy skandal. I to nie jeden.

T.Love starało się ratować sytuację poprzez m.in. granie darmowych koncertów w ramach rekompensaty, ale do Muńka już na stałe przylgnęła łatka skandalisty. I ambasadora Światowych Dni Młodzieży – jak widać, nie wszystkim przeszkadzał jego wizerunek. 

Zawieszenie działalności T.Love i problemy ze zdrowiem

Muniek stał na scenie aż do 2017 roku, kiedy to zawiesił swoją muzyczną działalność. Oficjalnie podano informację, że członkowie zespołu muszą od siebie odpocząć. Dwa lata później miała miejsce nieprzyjemna sytuacja: artysta doznał dostał poważnego wylewu i borykał się z głęboką depresją. W wyniku kiepskiego stanu zdrowia Muńka odwołano kilka koncertów z jego udziałem, ale wszystko już wróciło do normy. 

Muniek Staszczyk otrzymał wiele nagród za swoją działalność artystyczną, w tym m.in. nagrodę muzyczną „Mateusz” i Fryderyka za rockowy album roku. Do jego największych hitów należą choćby „Pola”, „Chłopaki nie płaczą”, „Nie nie nie” i „Warszawa”.
Mało kto wie, że Muniek jest głęboko wierzącym pacyfistą, a w 1993 r. wydał swój tomik poezji pt. „Gandża”.

Reaktywacja T.Love! Nowy album w 2022 roku

Odkąd T.Love zawiesiło działalność w 2017, o niektórych jego członkach praktycznie słuch zaginął. Do tego grona oczywiście nie zalicza się Muniek Staszczyk – on prężnie rozwijał solową karierę, a w 2019 roku wydał album „Syn miasta”. Jednak już przy zawieszeniu T.Love mówiło się o ewentualnej reaktywacji kapeli, na co szczerze liczyli najbardziej zapaleni fani. 

Czytaj też: T.LOVE zespół Muńka Staszczyka – wraca do gry i wraca na carton.pl

Oficjalne informacje pojawiły się dopiero w 2021 roku. Zeszłego października wytwórna Universal Music Polska ogłosiła, że T.Love podpisało kontrakt na nowy krążek z okazji okrągłego 40-lecia działalności muzycznej. Płyta pt. Hau! Hau! ma pojawić się już niedługo – zgodnie z planem termin premiery odbędzie się w kwietniu, a preordery są już w sprzedaży.  Kto powróci w glorii i chwale? Poza Muńkiem na scenie zobaczymy także Jana Benedeka, Sidneya Polaka, Pawła Nazimka i Jacka Perkowskiego. 

Koszulki T.Love w sklepie carton.pl

Tak jak my czekasz z niecierpliwością na nowy krążek kultowego zespołu T.Love? Kup sobie koszulkę na tę okazję! W naszym sklepie znajdziesz stylowe t-shirty z logiem T.Love. Produkujemy nasze ubrania we współpracy z artystami, co oznacza, że T.Love otrzyma procent od sprzedaży każdej koszulki.

Carton produkuje ciuchy w polskich fabrykach i tylko z naturalnej bawełny, która cechuje się wytrzymałością i przewiewnością. Chcesz przekonać się na własnej skórze? Zamów wysokiej jakości koszulki w naszym sklepie!