Poznaj legendarne kluby muzyczne. Z Polski i ze świata!
Zespoły

Poznaj legendarne kluby muzyczne. Z Polski i ze świata!

Kluby muzyczne przyciągają fanów dobrej muzyki jak magnes. To tam rodzą się nowe trendy, a gwiazdy zaczynają swoje kariery. Jesteś ciekaw, jakie kluby przeszły do legendy? Wybierz się w podróż po najsłynniejszych przybytków muzycznych w Polsce i na świecie!

Kultowe kluby na świecie

CBGB – Nowy Jork

Wyobraź sobie ściany pokryte graffiti i plakatami, a na scenie proste dźwięki i buntownicze teksty. To właśnie CBGB – nowojorski klub z 1973 roku, który był kolebką punk rocka i nowej fali. To tam zaczynały zespoły takie jak Ramones, Blondie czy Talking Heads.

CBGB cechował się surowym wystrojem i wszechobecnym duchem buntu. Był domem dla wszystkich, którzy nie pasowali do głównego nurtu. Wystarczyła energia, autentyczność i miłość do muzyki i każdy witał Cię tam z otwartymi ramionami. Choć CBGB zamknięto w 2006 roku, jego legenda wciąż żyje i inspiruje kolejne pokolenia artystów.

The 100 Club – Londyn

Londyn może pochwalić się wieloma kultowymi klubami, ale The 100 Club zajmuje wśród nich szczególne miejsce. Ten niewielki lokal istnieje od 1942 roku i przez dekady gościł na swojej scenie takie sławy jak The Who, The Kinks, The Sex Pistols czy Oasis.

Sekret The 100 Club tkwi w jego kameralnej atmosferze. Publiczność może tam poczuć niepowtarzalną więź z artystami. Nic dziwnego, że klub ten nadal przyciąga fanów dobrej muzyki z całego świata. Tak, nadal – to miejsce wciąż działa i regularnie organizuje koncerty. Jeśli marzysz o tym, by poczuć ducha historii muzyki, koniecznie odwiedź go podczas wizyty w Londynie!

Legendarne kluby w Polsce

Hybrydy – Warszawa

Hybrydy to jeden z najbardziej znanych klubów muzycznych w Polsce. Jego historia sięga 1957 roku, kiedy to stał się miejscem spotkań artystów i studentów. Na scenie Hybryd występowali między innymi Suzanne Vega, Atreyu i David Cross Band.

Klub słynął z wieczorów jazzowych i kabaretowych, które przyciągały tłumy spragnionych kulturalnych wrażeń. Niepowtarzalny klimat tworzył wystrój wnętrza – drewniane ławy, świece na stolikach i scena, na której występowały największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i kabaretowej.

Można było tam posłuchać dobrej muzyki, spotkać ciekawych ludzi i poczuć ducha artystycznej bohemy. Szukasz klubu z duszą i historią? Koniecznie odwiedź Hybrydy!

Stodoła – Warszawa

Stodoła to prawdziwa legenda wśród warszawskich klubów muzycznych. To właśnie tu w 1967 roku odbywał się legendarny koncert The Rolling Stones’ów. Na tej scenie wystąpili też muzycy z Kultu i Kwiatu Jabłoni.

Stodoła od zawsze zachwycała doskonałą akustyką i przestronną salą koncertową. Doskonale słychać tam każdy instrument i wokal, a publiczność może w pełni docenić kunszt artystów występujących na scenie.

Charakterystyczna ceglana ściana i industrialny klimat nadają niepowtarzalnego charakteru każdemu koncertowi w Stodole. Surowe, a zarazem przytulne wnętrze doskonale współgra z energią płynącą ze sceny. To właśnie w Stodole możesz poczuć prawdziwą magię muzyki i dać się porwać emocjom.

Koniecznie odwiedź ten legendarny warszawski klub, jeśli akurat będziesz w okolicy!

Mózg – Bydgoszcz

Bydgoszcz może pochwalić się klubem, który od 1994 roku przyciąga fanów muzyki alternatywnej i jazzowej. Mowa oczywiście o Mózgu, gdzie występowali artyści tacy jak The Necks, Mikołaj Trzaska i Jerzy Mazzoll.

Mózg to raj dla tych, którzy lubią eksperymentować i poszukiwać nowych brzmień. Jego znakiem rozpoznawczym są niebanalne aranżacje – zarówno muzyczne, jak i architektoniczne. Jeśli więc masz dość komercyjnych dźwięków i szukasz czegoś oryginalnego, koniecznie odwiedź Mózg. Gwarantujemy, że Twoje muzyczne horyzonty znacznie się poszerzą.

Słowianin – Szczecin

Dom Kultury Słowianin to ikona szczecińskiej sceny kulturalnej. Od ponad pół wieku przyciąga artystów i fanów dobrej muzyki z całej Polski. Na scenie Słowianina występowały największe gwiazdy polskiego rocka w tym Dżem, TSA czy Nocny Kochanek. Klub gościł też wielu zagranicznych wykonawców, między innymi Blaze Bayley z Iron Maiden.


Słowianin przez cały rok tętni życiem i oferuje wiele wydarzeń kulturalnych. Oprócz koncertów odbywają się tu warsztaty, spotkania, festiwale i imprezy dla dzieci. Wśród autorskich projektów Słowianina znajdziesz między innymi Centrum Seniora, Dziecięce Pogotowie Lekcyjne, Małą Akademię Bluesa, Eko-Przedszkolaka, Brzdąca czy Mikołajki.

Zajrzyj do Słowianina, a z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Sprawdź kalendarz wydarzeń i wybierz sobie coś z bogatej oferty – od koncertów gwiazd przez stand-upy aż po imprezy dla dzieci. W Słowianinie każdy znajdzie event, który go zainteresuje i poruszy.

Motor Rock Pub – Słupsk

Mroczny przytulny klimat, najlepsza muzyka, super koncerty i zimne piwo” – tak ten klub opisują jego bywalcy.

Słupsk może nie kojarzyć się z wielką sceną muzyczną, ale to właśnie tam od 2004 roku działa Motor Rock Pub, który przyciąga fanów mocnych brzmień. Na jego scenie występowały zespoły takie jak Echo Rodu, Dice i Cheap Tobacco.

Motor Rock Pub to prawdziwy raj dla miłośników rocka i metalu – muzyka jest tam tak głośna, że aż wibrują ściany. Jeśli lubisz, gdy decybele wgniatają Cię w fotel, a gitarowe riffy rozrywają na strzępy, koniecznie tam zajrzyj. Motor Rock Pub udowadnia, że prawdziwy rock nie zna granic i może rozbrzmiewać nawet w najmniejszych miastach.

A Ty jakie wydarzenia i kluby muzyczne lubisz?

Kluby muzyczne to przede wszystkim przestrzenie, które przyciągają wyjątkowych ludzi. Każdy z nich ma swoją historię i charakter.

Jedne stały się symbolem buntu i niezależności, inne zaś są ostoją tradycji i klasyki. Są też kluby, które przyciągają fanów niszowych brzmień i eksperymentów muzycznych. Niezależnie od tego, czy lubisz punk rock, jazz czy metal, w klubach muzycznych zawsze znajdziesz coś dla siebie. To miejsca, gdzie możesz poczuć prawdziwą magię muzyki i spotkać ludzi, którzy podzielają Twoją pasję.

Dlatego nie wahaj się i ruszaj w muzyczny trip po najlepszych klubach w Polsce i na świecie. Z pewnością wrócisz z niego z wieloma nowymi wspomnieniami!