Jakie są największe i najlepsze festiwale muzyczne w Polsce? Na które warto się wybrać w 2024 roku?
Festiwale

Jakie są największe i najlepsze festiwale muzyczne w Polsce? Na które warto się wybrać w 2024 roku?

Nic tak nie łączy fanów dobrego brzmienia, jak imprezy muzyczne. W samej Polsce każdego roku odbywają się dziesiątki tego typu eventów, a łącznie uczestniczą w nich miliony ludzi. Dziś przyjrzymy się największym wydarzeniom muzycznym w naszym kraju. Masz bardziej mainstreamowy czy alternatywny gust? To nieważne – wśród tych wydarzeń z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Open’er Festival – największy festiwal muzyczny w Polsce

Open’er to niekwestionowany lider festiwali muzycznych w Polsce. Jego pierwsza edycja miała miejsce 22 lata temu – od tego czasu co roku ściąga on dziesiątki, a nawet setki tysięcy fanów. Ze względu na szeroki repertuar muzyczny społeczność Open’era jest wyjątkowo zróżnicowana. Pojawiają się tam najbardziej znani wykonawcy – ci mainstreamowi i nie tylko!

W tym roku Open’er odbędzie się w dniach 3 lipca – 6 lipca. Wystąpią na nim m.in. Dua Lipa, Doja Cat, 21 Savage i Foo Figters.

Cena: 839 zł (karnet 4-dniowy) lub 395 (bilet jednodniowy).

Pol’and’Rock Festival – dawny Przystanek Woodstock

Jeszcze do niedawna Przystanek Woodstock, dziś już Pol’and’Rock Festival. Ten jedyny w swoim rodzaju muzyczny event organizowany jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Czym wyróżnia się na tle pozostałych festiwali? Przede wszystkim tym, że wstęp jest całkowicie darmowy. Wyjątkiem od tej reguły był rok 2021, gdzie ze względu na pandemię wprowadzono drobne opłaty na poczet m.in. testów na COVID i płynów dezynfekujących.

Pol’and’Rock to nie tylko muzyka, ale także Akademia Sztuk Przepięknych – miejsce, gdzie można posłuchać wielu ciekawych ludzi ze świata kultury, sztuki, a czasem nawet polityki.

W tym roku Pol’and Rock Festival odbywać się będzie od 1 do 3 sierpnia. Zagrają na nim m.in.  Motionless In White, Electric Callboy i Celikilt.

Cena: 0 zł!

Audioriver – gratka dla fanów elektronicznych bitów

Audioriver to cykliczny festiwal muzyki elektronicznej typu open-air, który jest organizowany od 2006 roku. Jest uważany za jeden z najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, dlatego ściąga wielu znanych artystów z kraju i zagranicy.

W przeszłości na terenie festiwalu odbywały się m.in. Targi Muzyczne Audioriver, Kino Festiwalowe, Audioriver Fashion Day. Skala jest spora – W 2019 roku na terenie festiwalu działało aż 8 scen i stref z koncertami.

Przez wiele lat festiwal odbywał się na plaży nad Wisłą w Płocku, jednak po 17 latach, organizatorzy zdecydowali się przenieść go do innego miasta.

W 2024 roku festiwal odbędzie się w Łodzi, w Parku na Zdrowiu, w dniach 12-14 lipca. Zjawią się tam gwiazdy muzyki elektronicznej takie jak 175 BMP – Adamformat, Buhhaj, Ginne, Argy, Dixon czy Elderbrook.

Cena: 500 zł (karnet 2-dniowy), 640 zł (karnet 3-dniowy).

Jarocin Festiwal – tam rodziła się polska muzyka rockowa

Kultowy festiwal w Jarocinie to miejsce, w którym swoje pierwsze koncerty grało wiele dzisiejszych gwiazd. Zaczynali tam m.in. chłopaki z Pidżamy Porno, T.Love, a nawet Dżem! To impreza z wyjątkowo długą tradycją – starzy rockmeni z pewnością przebalowani w Jarocinie jedną noc!

Czytaj więcej: Jarocin Festiwal 2024, czyli m.in. Vader i Daria Zawiałow. Gdzie kupić bilety?

W tym roku Jarocin Festiwal odbędzie się od 19 do 21 lipca. Wystąpią na nim m.in. Riverside, Strachy na Lachy, Vader, Daria Zawiałów i Anna Rusowicz.

Cena: 239 zł za karnet 3-dniowy, 169 zł (bilet 1-dniowy) lub 99 zł (wstęp na pole namiotowe).

Cieszanów Rock Festiwal – spadkobierca Breakout Festiwalu

Starzy wyjadacze prawdopodobnie pamiętają legendarny Breakout Festiwal. CieszFanów Rock Festival to dokładnie ta sama impreza, tylko pod inną nazwą. Organizacją tego rockowego eventu zajmuje się Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, a także samo miasto i gmina.

Szczególnie dobrze odnajdą się tu miłośnicy prawdziwej rockowej muzyki z krwi i kości. Jednak mocne brzmienia to nie wszystko – liczy się klimat. Festiwal w Cieszanowie to także imprezy na polu namiotowym, zabawa przy kąpielisku i o wiele więcej. Wybierz się tam, a z pewnością nie pożałujesz!

CieszFanów Festiwal 2024 odbędzie się 15-17 sierpnia na terenie Kompleksu Wędrowiec. Zagrają tam: Sex Bomba, Łydka Grubasa, KSU, Kult, Pull The Wire i wiele innych!

Cena: od 210 zł w zależności od puli (karnet 3-dniowy).

Orange Warsaw Festival 2024 – coś dla każdego festiwalowicza

Ten jedyny w swoim rodzaju festiwal organizowany jest od 2008 roku. Chciałoby się powiedzieć, że nie przerwanie, jednak ostatnie dwa lata pandemii zmieniły ten stan rzeczy. Ta warszawska impreza charakteryzuje się wyjątkową muzyczną różnorodnością. Spotkasz tam każdego – długowłosego metala, fana rapu w szerokiej bluzie i naspidowanego miłośnika techno.

Orange Warsaw Festival w tym roku będzie trwał przez 2 dni – piątek i sobotę – i z pewnością pojawi się na nim wiele gwiazd.

Sunrise Festival – najlepszy festiwal muzyki elektronicznej

Sunrise to spora impreza – i to nie tylko na lokalną skalę. Do Kołobrzegu co roku zjeżdżają fani elektronicznych brzmień z całej Europy. Festiwal słynie z niesamowitych efektów specjalnych i wyjątkowych pokazów na scenach, które naprawdę zapierają dech w piersiach.

W tym roku Sunrise Festival będzie trwał od 19 do 21 lipca. Pojawią się na nim gwiazdy takie jak Gregory, Jay Bae, Dj Rachela, Dj Kris, Bartes i ADB.

Już byłeś na którymś z tych festiwali? A może dopiero się na nie wybierasz? Śledź naszego bloga, by być na bieżąco z ciekawymi muzycznymi eventami!

Zobacz nasze koszulki rockowe. Idealne na Festiwal w Jarocinie!