Najpopularniejsze polskie zespoły na Spotify. Czy mamy ich koszulki?
Zespoły

Najpopularniejsze polskie zespoły na Spotify. Czy mamy ich koszulki?

Jako fan muzyki z pewnością interesujesz się tym, kto aktualnie króluje na listach przebojów i platformach streamingowych. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najpopularniejszych polskich zespołów i artystów, których znajdziesz na Spotify. Poznaj ich historię i muzę – sprawdź, kto jest TOP w 2023 roku!

TWISTED – nowy lider polskiego Spotify

Twisted to projekt producenta Jakoba Cichosza, który we wrześniu 2022 roku wydał remix utworu “Miss You” Olivera Tree. Ten phonkowy kawałek z mocnymi beatami szybko zdobył popularność, osiągając ponad 150 milionów odtworzeń na Spotify. Duży wpływ na sukces miał serwis TikTok, gdzie piosenka była wykorzystana w ponad 440 tysiącach filmików.

Obecnie Twisted jest najczęściej słuchanym polskim artystą na Spotify. Jego wynik to ponad 3,5 miliona słuchaczy miesięcznie – to naprawdę imponujące! Świeży muzyk wyprzedził tak znane postacie jak Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, White 2115, Mata, Margareta czy Abel Korzeniowski. Wbrew pozorom rzadko się zdarza, by nieznany wcześniej twórca osiągnął taki sukces dzięki jednemu viralowemu kawałkowi.

kets4eki – najpopularniejszy żyjący polski artysta

Nie kojarzysz ksywy? A powinieneś! kets4eki to osiemnastoletni raper z Inowrocławia, który popularność zawdzięcza głównie piosence “Hands Up!” nagranej z producentem 6arelyhuman. Ten elektroniczny kawałek w klimatach EDM został odtworzony na Spotify blisko 60 milionów razy. Tym samym kets4eki stał się obecnie najczęściej słuchanym żyjącym polskim artystą z wynikiem 3 milionów słuchaczy miesięcznie.

Wysoka popularność Hands Up! to przede wszystkim zasługa TikToka. Utwór wykorzystano już w ponad 440 tysiącach filmików, dzięki czemu stał się prawdziwym viralem. Mimo młodego wieku kets4eki udowodnił, że potrafi tworzyć chwytliwą muzykę i podbijać serca fanów – nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Dawid Podsiadło – król polskiej sceny alternatywnej

Kto nie kojarzy Dawida Posiadło i jego „małomiasteczkowego stylu”? Obecnie to jeden z najpopularniejszych polskich artystów. Jego muzyka to połączenie alternatywnego rocka z folkiem i elektroniką. Teksty Dawida cechuje głęboka wrażliwość – dotykają one egzystencjalnych tematów, ale jednocześnie nie brakuje w nich humoru i dobrego vibe’u.

Artysta ma na koncie cztery studyjne albumy, z których ostatni – „Lata dwudzieste” – okazał się wielkim sukcesem komercyjnym. Dawid konsekwentnie podąża własną artystyczną drogą, nie ulegając modom i trendom. Jego twórczość to poezja śpiewana, która trafia prosto w serce. Warto dać mu szansę!

sanah – królowa polskiego popu

sanah to obecnie jedna z największych gwiazd polskiej sceny pop. Jej debiutancki album „Królowa dram” podbił listy przebojów utworami takimi jak Szampan czy Melodia. Lekkie, chwytliwe kawałki sanah idealnie wpisują się w gusta młodych ludzi.

Teksty artystki dotykają bliskich jej tematów – miłości, przyjaźni, poszukiwania siebie. Co więcej, sanah angażuje się też w ważne społecznie kwestie, poruszając m.in. temat akceptacji ciała i samoakceptacji. Jeśli lubisz popowe brzmienia, koniecznie posłuchaj jej największych hitów!

Sabaton – heavymetalowi opowiadacze historii

Czas na to, co tygryski lubią najbardziej – mocną gitarową muzę. Choć trudno zaliczyć Sabaton do polskich kapel, ta szwedzka grupa grająca heavy metal zrobiła furorę w naszym nadwiślańskim kraju. Ich muzyka cechuje się mocnym, wręcz marszowym brzmieniem, a także charakterystycznym, chrapliwym wokalem.

Sabaton wyróżnia jednak przede wszystkim tematyka ich tekstów – opowiadają w nich historie wojen, bitew i bohaterskich żołnierzy. Zespół ma w dorobku już 9 studyjnych albumów. Do ich największych hitów należą “Uprising”, “Bismarck” czy “The Last Stand”. Fani ciężkich brzmień, historii i militariów – z pewnością to pokochacie!

Happysad – klasyka polskiego rocka

Happysad to absolutna legenda rodzimej sceny rockowej XXI wieku, która istnieje już od ponad 20 lat! Ich muzyka to połączenie rocka z elementami ska i reggae. Teksty Happysad poruszają zarówno osobiste, jak i społeczne tematy, a często nawet mają charakter protest songów.

Zespół ma na koncie osiem studyjnych albumów, a do ich największych hitów zaliczają się „Zanim pójdę”, „To koniec” czy „Bez znieczulenia”. Koncerty Happysad to prawdziwe święto dla fanów gitarowego grania!

T.Love – kawał polskiej historii rockowej

T.Love to absolutny klasyk polskiej sceny rockowej z ponad 30-letnim stażem. Ich muzyka to dość charakterystyczne połączenie rocka z bluesrockiem, soulem i folkiem. Jednak znakiem rozpoznawczym kapeli jest chropowaty, charyzmatyczny wokal Muńska Staszczyka.

O czym śpiewają T.Love? W swoich tekstach poruszają szeroką tematykę – od miłości po problemy społeczne i polityczne. Grupa ma w dorobku kilkanaście studyjnych płyt. Do ich największych przebojów należą „My marzyciele”, „Karuzela” i „Chłopaki nie płaczą”. Jedno jest pewne – T.Love to uosobienie polskiego rocka!

Strachy na Lachy – rockowo-folkowa supergrupa

Strachy na Lachy to supergrupa łącząca rock z folklorem i elementami punk rocka. W jej skład wchodzą czołowi przedstawiciele polskiej sceny rockowej – Grabaż, Kozak, Kuzyn, Lo, Maniek i Sokół. Strachy grają mocno zakorzenioną w tradycji muzykę, czerpiąc z folkloru, ale w nowoczesnym rockowym wydaniu. Ich największe hity to między innymi: „Dzień dobry kocham Cię”, „BTW – mamy tylko siebie”, „Jedna taka szansa na 100”, „Czerwony autobus” i „Żyję w kraju”.


Jak widzisz, polska scena muzyczna ma naprawdę wiele do zaoferowania. Od rocka, poprzez rap, po metal czy folklor – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gorąco zachęcamy Cię do przesłuchania powyższych artystów, nawet jeśli nie jesteś do nich przekonany. Daj znać w komentarzach, który z zespołów najbardziej przypadł Ci do gustu!

Zobacz nasze koszulki rockowe. Mamy również produkty Twoich idoli!

Czytaj też:

Gdzie kupić koszulki zespołów?

Polskie zespoły rockowe – zobacz, jak kapele gitarowe wpłynęły na muzyczną kulturę!

Kilka faktów o ŁYDCE GRUBASA, o które bałeś się zapytać.