Płyta CD Strachy na Lachy – Piła Tango
Zespoły

Płyta Strachy na Lachy – Piła Tango

 1. Strachy Na Lachy
 2. Dzień Dobry Kocham Cię
 3. Jedna Taka Szansa Na 100
 4. Moralne Salto
 5. Niecodzienny Szczon
 6. Co Się Stało Z Magdą K.?
 7. Piła Tango
 8. Czarny Chleb i Czarna Kawa
 9. List Do Che
 10. Zimne Dziady Listopady
 11. Na Pogrzeb Króla

Przesłuchaj całą płytę na YouTube!

Strachy na Lachy – Piła Tango. Lista piosenek, teksty i teledyski

Piła Tango to drugi album studyjny nagrany przez polski zespół Strachy na Lachy. Ujrzał światło dziennie 7 listopada 2005 roku, a jego wydaniem zajęła się wytwórnia S.P. Records. 18 października 2008 krążek otrzymał status złotej płyty – wręczono ją członkom zespołu na koncercie, który promował ich kolejny album, Zakazane Piosenki. Płyta znalazła się na czwartej pozycji oficjalnej listy sprzedaży OLiS.

Czytaj też: Tekst piosenki Grabaż i Strachy na Lachy – „Dzień dobry, kocham Cię”.

Album nagrywano w studiu „Q” W Żeleźnicy w województwie wielkopolskim – pod Piłą. Prace nad nim trwały dwa miesiące – od 30 maja do 1 sierpnia 2005 roku.

W 2015 roku, czyli dekadę później, „Piła Tango” została wydana ponownie w edycji limitowanej jako podwójna płyta gramofonowa.

W nagraniu albumu brali udział: Krzysztof „Grabaż” Grabowski, Andrzej „Kozak” Kozakiewicz, Longin „Longin Lo” Bartkowiak, Mariusz „Maniek” Nalepa, Rafał „Kuzyn” Piotrowiak, Sebastian „Anem” Czajowski i Arkadiusz „Pan Areczek” Rejda. Cztery pierwsze utwory z „Piły Tango” otrzymały własne teledyski: Dzień dobry kocham cię, Piła tango, Moralne salto i Jedna taka szansa na 100.

To też sprawdź: Poznaj dyskografię i zespół Strachy na Lachy. Jakie są ich największe przeboje?

Jeśli chodzi o muzykę, „Piła tango” to przede wszystkim rytmy ska i zagrania wzorowane na muzyce latynoskiej. Ważną rolę odgrywa tu akordeon, który nadaje każdemu utworowi wyjątkowego charakteru. Wokalem i tekstami zajął się Grabaż – frontman zespołu.

Album trafi zarówno do miłośników klasycznego rocka, jak i do osób, które po prostu lubią dobrą muzykę, niezależnie od gatunku.

Ogarnij sklep Strachy na Lachy!