Romantycy Lekkich Obyczajów. Odkryj twórczość alternatywnego duetu!
Zespoły

Romantycy Lekkich Obyczajów. Odkryj twórczość alternatywnego duetu!

Romantycy Lekkich Obyczajów to dość świeży zespół na scenie polskiej muzyki alternatywnej. Jednak przez nieco ponad dekadę swojej działalności zdążyli już sporo namieszać i zaskarbić sobie sympatię sporego grona fanów. Poznaj jeden z najciekawszych zespołów grających alternatywnego rocka i nie tylko!

Kim są Romantycy Lekkich Obyczajów?

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet z Olsztyna, zrodził się na wiosnę 2011 roku. Właściwie jednak wcale nie jest to duet, a kwartet – muzyką i tekstami zajmują się Adam Miller i Damian Lange, a na barkach Pawła Lacha spoczywa przygotowanie teledysków i gra na perkusji podczas koncertów. Na scenie regularnie pojawia się też Jakub Staniach – niekwestionowany klawiszowy wirtuoz.

Zespół wydał swój debiutancki album o tytule „Lejdis&Dżentelmenels”, na którym pojawiły się hity takie jak „Poznajmy się”, „Bez Ciebie Odchodzę” czy „Lodziarka”. Album okazał się niezłym sukcesem, dzięki któremu z kapelą skontaktowała się wytwórnia S.P. Records.

W 2013 roku zespół wydał drugą płytę pod tytułem „Kosmos Dla Mas”, który zdobył wiele nagród w kategorii muzyki alternatywnej. W tym momencie zespół nieco zmienił kierunek swojej twórczości, idąc głównie w alternatywny pop. 

Na kolejną płytę fani musieli czekać aż 5 lat – pojawiła się dopiero w 2018 roku. „Nieoromantyzm”, bo tak nazywał się album, był już składanką z prawdziwego zdarzenia. Wystąpił na nim nawet Grabaż z Pidżamy Porno i Strachów na Lachy, który od lat miał dobre relacje z chłopakami z zespołu.

Po trzeciej płycie przyszła kolej na pierwszą porządną trasę koncertową, która obejmowała 25 polskich miast. Zespół wystąpił też dwóch edycjach Przystanku Woodstock – w 2016 i 2017 roku.

W zeszłym roku ekipa obchodziła dziesięciolecie swojej działalności. Chłopaki nadal koncertują i nie wygląda na to, by spieszyło im się do odwieszenia mikrofonu na kołek.

Co właściwie grają Romantycy?

Muzyka tego duetu to jedyne w swoim rodzaju połączenie folku, melodramatycznego popu i piosenki kabaretowej. To właśnie ten niepowtarzalny styl sprawił, że zespół m.in. uplasował się bardzo wysoko w rocznym podsumowaniu słuchaczy Radia EskaROCK.

Adam Miller, Damian Lange i kto jeszcze?

Skład zespołu prezentuje się następująco:

  • wokalista i gitarzysta Damian Lange;
  • muzyk i producent Adam Miller;
  • perkusista Paweł Lach;
  • klawiszowiec Jakub Staniach.

Ostatnia dwójka występuje przede wszystkim na koncertach.

Lekka, romantyczna muzyka? Dyskografia płyt zespołu RLO

Romantycy Lekkich Obyczajów dorobili się czterech krążków:

  • Lejdis&Dżentelmens (2012);
  • Kosmos Dla Mas (2013);
  • Neoromantyzm (2018);
  • Best of (2019).

Do ich najpopularniejszych utworów należą m.in. „Ziemia planeta ludzi” i „Miłość na odległość”. Obecnie zespół pracuje nad nowym projektem. Na razie nie znamy szczegółów, ale z niecierpliwością czekamy na to, co zaprezentuje nam ten muzykalny duet!

Interesują Cię opinie oraz recenzje rockowych albumów i nie tylko? Śledź naszego bloga!

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi ciekawostkami na temat zespołów rockowych i alternatywnych? Regularnie zaglądaj na naszego bloga i zapisz się do newslettera. Regularnie wstawiamy tu ciekawostki i informacje na temat polskich i zagranicznych muzyków. Zostań z nami na dłużej!