Festiwale

Soundedit Festival 2021 i carton.pl, czyli współpraca od lat

Łódzki Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych zbliża się wielkimi krokami. Już w ten weekend w odbędzie się jedna z największych imprez dla ludzi, bez których scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Nie zabraknie tam też nas i naszych muzycznych koszulek. Co więcej, od lat produkujemy cartonowe koszulki na potrzeby tego eventu. Czym jest Soundedit Festival, co czeka nas w tym roku i gdzie kupić bilety?

Soundedit Festival – na czym polega?

Wydarzeń poświęconych muzykom nie brakuje, co roku aranżuje się przynajmniej kilka takich imprez. Nic dziwnego, bo często to właśnie oni są twarzą całej marki. Zdarza nam się przez to zapominać o całej reszcie zespołu. Technicy, inżynierowie dźwięku i w końcu producenci. Każdy z nich robi świetną robotę i wszyscy mają kluczowy wpływ na to, jaki będzie efekt końcowy. Dziś skupimy się jednak na tych ostatnich. 

Soundedit w Łodzi to pierwszy na świecie festiwal poświęcony właśnie producentom. Ludziom, na których barkach spoczywa zorganizowanie i dopięcie każdego projektu muzycznego. Jego założyciele mieli na celu przede wszystkim zorganizowanie wydarzenia, na którym producenci mogliby spotkać się i wymienić ze sobą doświadczeniami. Twórcy, którzy dopiero zaczynają swoją karierę, mają szansę posłuchać rad starszych kolegów i nauczyć się czegoś nowego.

Festiwal ma nawet własną prestiżową nagrodę – Człowieka ze Złotym Uchem. Od pierwszych odsłon imprezy wręczono je już trzydziestu dwóm najlepszym producentom. Jak załapać się do tego grona? Wystarczy, że będziesz robić muzykę z faktycznej pasji, a nie dla hajsu. Reszta zacznie dziać się sama, prędzej czy później.  

Soundedit Festival to nie tylko miejsce pogadanki producentów muzycznych. To impreza muzyczna w pełnym tego słowa znaczeniu, czyli tzw. “pełną gębą”. Oznacza to, że organizuje się tam koncerty i daje fanom możliwość spotkania z artystami. Nawet jeśli nie masz nic wspólnego z przemysłem muzycznym, nadal możesz znaleźć tam coś dla siebie. 

Marc Almond – jeden z tegorocznych artystów na Soundedit

Dla największych zapaleńców przygotowano wystawy tematycznie związane z branżą muzyczną, a także warsztaty i spotkania ze znanymi producentami. Jednym słowem – bomba!

Krótka historia Soundedit Festival

Pierwsza odsłona Soundedit Festival miała miejsce w 2009 roku w Łodzi. Jego organizacją zajmuje się Fundacja Art Industry pod kierownictwem Macieja Werka.

To nie tylko pierwsza taka impreza na całym świecie. Nawet dzisiaj jest to jedyne tego typu wydarzenie. Każdego roku zbierają się tam producenci i artyści, których łączy jedno – pasja do muzyki.

Dotychczas miało miejsce dwanaście odsłon festiwalu, każda pełna atrakcji, świetnych artystów i ważnych ludzi z branży muzycznej.  

Od początku hasłem przewodnim całej imprezy jest „I Am The Sound” – jestem brzmieniem. 

Czytaj również: Festiwal Dwa Brzegi – po raz pierwszy i na pewno nie ostatni

Centrum eventu jest klub Wytwórnia – dawna Czołówka Filmowa Wojska Polskiego, a później Wytwórnia Filmów Fabularnych. W latach 1945-1998 nakręcono tam wiele klasyków polskiego kina, takich jak „Wieczór Wigilijny” czy „Przygoda na Mariensztacie”. Rola tego miejsca jako wytwórni upadła jednak w latach 90., a dużą część obiektu sprywatyzowano.

Ostatecznie wykupiła go spółka TOYA, która na gruzach wytwórni postanowiła zbudować coś, co będzie jednocześnie klubem muzycznym i centrum kulturowym. Dziś organizuje się tam wiele eventów, między innymi właśnie Soundedit Festival.  

Na Soundedit 2021 zagra również Tomek Lipiński. Człowiek-inspiracja dla wielu polskich artystów.

Program Soundedit Festival

Co w tym roku przygotowali dla nas organizatorzy Soundedit? Program prezentuje się naprawdę świetnie. Będziesz miał okazję spotkać wiele ciekawych postaci ze świata muzyki, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych. Co, jak i kiedy? Poniżej znajdziesz szczegółowy program całej imprezy.

Czwartek – 21 października:

·        19:00: L@ Woman gra The Doors;

·        20:30: Jezabel Jazz (afterparty).

Piątek – 22 października:

·        18:00: Wystawa fotograficzna – Wernisaż Ciechowski/Świetlik Wystawa Fotografii;

·        19:00: Marc Almond;

·        21:00: Midge Ure.

Sobota – 23 października:

·        14:00: Akademia Menadżerów Muzycznych – panel prowadzony przez Macieja Gołyźniaka i Przemka Kubajewskiego.

·        15:00: Przyszłość świata muzyki – panel pod patronatem ZAiKSu (Agnieszka Szydłowska, Piotr Stelmach, Jędrzej Słodkowski, Jarek Szubrycht, Rafał Bryndal, Michał Wilczyński);

·        16:00: ZPAV – Fonograficzny debiut, czyli pierwsze kroki w branży muzycznej (Jacek Jagłowski, WOLSKA, Bogusław Pluta);

·        17:00: panel Sprzyjamy wyobraźni (Leszek Biolik, Maciej Werk, Igor Pudło, Rafał Bryndal);

·        18:00-20:40: Soundedit Spotlight: Bluszcz, Blokowisko, Oxford Drama, Morświn, Wolska;

·        21:15: Gala i wręczanie nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” dla najlepszych producentów;

·        21:40: Tomek Lipiński;

·        22:45: Baasch.

Niedziela – 24 października:

·        18:00: Skalpel – Planetarium Lema;

·        19:30: pokaz filmu Lydia Lunch: The War Is Never Over;

·        20:30: Lydia Lunch Spoken Words;

·        21:40: Lydia Lunch – Q&A.

Większość eventów odbywać się będzie w klubie Wytwórnia – centrum całego festiwalu.

Soundedit Festival – bilety

Wybierasz się na festiwal Soundedit? Bilety możesz szybko i łatwo kupić również online. Pamiętaj: zawsze zamawiaj wejściówki tylko z oficjalnych, sprawdzonych stron.  

Bilety na imprezę znajdziesz pod tym linkiem: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-soundedit-21-marc-almond-midge-ure-65640?id=336771.

Podsumowanie

Jeśli rzeczywiście jesteś miłośnikiem muzyki, Soundedit Festival na pewno Cię nie zawiedzie. Ta impreza to nie tylko zajebiste koncerty, ale i możliwość spotkania najlepszych, najbardziej obrotnych producentów. Tych z naszej części Europy i tych, którzy przyjechali z daleka.

Takiego eventu nie ma nigdzie indziej na świecie: ani w Stanach, ani we Włoszech, ani w Japonii. Być może warto skorzystać z okazji, że masz do niego rzut beretem?