sitodruk
Ciuchy

Zalety koszulek zespołowych drukowanych metodą sitową

Koszulki zespołów muzycznych to najlepiej sprzedający się gadżet jeśli chodzi o muzykę rozrywkową. Począwszy od małych i większych lokalnych artystów, skończywszy na popularnych rockowych czy metalowych (jak Sabaton, GBH), zespoły notują coraz wyższe sprzedaże odzieży związanej ze swoją działalnością. Naturalnie, koszulki koszulkom nierówne i różne metody nadruku przynoszą całkowicie różne efekty pod względem trwałości czy okazałości, ale jest jeden, najpopularniejszy sposób, który sprawdza się najlepiej. Jest to oczywiście sitodruk. Dlaczego?

Najważniejsze to trwałość i barwy

Każdy z nas miał już do czynienia z zakupem t-shirtu czy bluzy z nadrukiem ukochanego wykonawcy, który to produkt dosłownie pokruszył się po kilku praniach, lub zupełnie wyblakł i stracił pierwotne barwy. Odzież zespołowa często prezentuje okładki płyt czy twarze muzyków, a przy takich obrazach odpowiednia tonacja barw, wyrazistość i głębia kolorów są kluczowe i decydują o ogólnym wrażeniu wizualnym. Wiele firm ucieka się wręcz do popularnego wśród kiepskich producentów „prasowania” logotypów i innych symboli na koszulkach i innych ubraniach, co daje efekt co najwyżej mierny.

Sitodruk odznaczają trzy najważniejsze cechy. Po pierwsze, uniwersalność. Technikę tę stosować można na bardzo wielu materiałach. Doskonale sprawdzi się ona zarówno na dzianinie jak i na materiałach sztucznych, papierze, kartonie a nawet folii bez ryzyka utraty jakości. Trwałość to kolejna bardzo ważna cecha sitodruku. W przeciwieństwie do innych metod, ta pozwala na utrzymanie wysokiej jakości i „nowości” wykonanego projektu przez dużo dłuższy czas. Warto tu podkreślić, że jest on odporny na spieranie, promieniowanie UV czy wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Wysokie nasycenie barw podstawą dobrego efektu

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, nasycenie barw to kluczowa cecha odpowiedniego nadruku. Tutaj ponownie z pomocą przychodzi nasz przyjaciel, sitodruk. Wysoka jakość i „soczystość” kolorów możliwa jest tą metodą dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości farb plastizolowych i wodnych. Przy odpowiednim projekcie, całość może prezentować się wyjątkowo efektownie – oczywiście w zależności od jakości samego materiału. Warto pamiętać, że bardziej skomplikowane projekty powinny być wykonywane na wyższej jakości odzieży.