Ceti - odzież, koszulki, akcesoria

Wyświetlane 1-3 z 3 produktów
Zdjęcie produktu CETI BRUTUS SYNDROME
 • XS
 • S
 • M
 • L
 • XL
 • XXL
59,90 PLN
Zdjęcie produktu CETI GHOST OF THE UNIVERSE
 • XS
 • S
 • M
 • L
 • XL
 • XXL
59,90 PLN
Zdjęcie produktu CETI LAMIASTRATA
 • 1 size
4,90 PLN
Strona 1 z 1

Za oficjalną datę powstania zespołu uważa się 12 października 1989 roku. Grupa założona przez wokalistę zespołu Turbo, Grzegorza Kupczyka oraz Marie "Marihuane" Wietrzykowską (pseudo zastrzeżone prawnie) początkowo stanowiła odskocznię od muzyki na co dzień wykonywanej. Po opuszczeniu macierzystego zespołu Grzegorz całkowicie poświęcił się działalności solowej z towarzystwem zespołu CETI. Nazwę zespołu zaczerpnięto od programu poszukiwań cywilizacji pozaziemskich NASA z 1971 roku (Communication With Extraterestrial Inteligence).

Pierwsza płyta zespołu zatytułowana "Czarna róża" (1989) ukazała się na wszystkich nośnikach (LP, CD, MC reedycja OSKAR '2004), a gościnnie wystąpił na niej Czesław Niemen. "Na progu serca" to pierwszy wielki przebój CETI, który przez wiele tygodni okupował czołowe miejsca radiowych list przebojów. Skład grupy w tym okresie był następujący: Grzegorz Kupczyk (śpiew, gitara basowa), Marihuana (instrumenty klawiszowe), Andrzej Łysów (gitara), Jacek Jabłoński (perkusja). W późniejszym czasie do zespołu dołączył Maciej Przybylski (gitara basowa). W tym składzie zespół zrealizował materiał całej płyty oraz nagrał muzykę do filmu Andrzeja Szczygła - "Red Inter Show".

Drugi album - "Lamiastrata" (1992 reedycja OSKAR '2004) - przyniósł kolejną zmianę. Za perkusją zasiadł Marcin "Mucek" Krystek. Zespół zrealizował nowy materiał oraz odbył wiele koncertów na terenie całego kraju i RFN. Solidna hardrockowa muzyka o baśniowych tekstach przyniosła ogromny sukces zespołowi. Największy przebój to utwór tytułowy, "Lamiastrata".

Kolejna płyta to zapis koncertowy z RFN oraz Jarocina '92 - "Extasy '93". Wspaniała realizacja, spontaniczna reakcja publiczności i doskonałe wykonanie udowodniły, iż zespół podczas koncertów jest równie sprawny jak w studio i doskonale przyjmowany przez publiczność.

W roku 1994 kolejna płyta "Rasizm" zapoczątkowała konflikt pomiędzy gitarzystą a resztą grupy, wskutek czego materiał na niej zawarty okazał się nieciekawy i niekonsekwentny. Mimo dobrej promocji i wspaniałego wydania płyta nie odniosła komercyjnego sukcesu, jednakże "Epitafium" - jeden z utworów tej publikacji, odniósł spektakularne sukcesy w środkach masowego przekazu, zdobywając drugie miejsce w telewizyjnej liście przebojów oraz pierwsze miejsca list przebojów rozgłośni radiowych.

Rok 1995 to kolejne zmiany personalne. Do zespołu dołączają Valdi Moder (git.) oraz Marcin Sauter (git. basowa). W tym składzie zespół koncertuje przez około pół roku. Powstaje również utwór zatytułowany później Koko Dżambo , będący swoistym pastiżem muzyki disco. Znalazł się on na płycie "W imię prawa" . Po sześciu miesiącach z zespołu zostaje usunięty ze skutkiem natychmiastowym Moder, a z powodów rodzinnych zespół opuszcza również Sauter. Następuje okres poszukiwań właściwych ludzi, zostaje również wydana pierwsza płyta solowa Grzegorza Kupczyka "Moje urodziny 15 - lat" będąca podsumowaniem 15 lat działalności estradowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Małgorzata Ostrowska i Grzegorz Stróżniak (LOMBARD), Grzegorz Skawiński (ONA, KOMBII), Marihuana (CETI). Trzy lata później ukazała się reedycja tej płyty, na której znalazł się późniejszy wielki przebój 500 mil wykorzystany jako spot reklamowy LEŻAJSK).

W 1996 do zespołu CETI dołączyli gitarzysta - Przemysław "Burza" Burzyński oraz basista - Bartek Urbaniak. W tym składzie zespół pracując wyjątkowo zgodnie i konsekwentnie zrealizował nowy materiał "W imię prawa", który został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę oraz fanów nowoczesnego metalu. Muzyka na tej płycie oscyluje pomiędzy White Zombie oraz Sepultura, Dream Theater. Płytę tę wydała firma Metal Mind Records, ta sama, która w latach 80. wydawała płyty Turbo w Polsce i za granicą. Tego samego roku Grzegorz Kupczyk wraz z Januszem Musielakiem nagrał muzykę dla Teatru Telewizji do sztuki pt.: "Usta Micka Jaggera". Sztuka zajęła drugie miejsce za muzykę i scenariusz.

Zespół jest znakomicie przyjmowany przez publiczność. W plebiscycie najlepiej sprzedających się płyt Złota dwudziestka , ogłoszonym przez czasopismo Metal Hammer, album W imię prawa osiągnął wysokie, szóste miejsce, natomiast Grzegorz zajął czwarte miejsce za rok 1999 jako wokalista. W dniu 20.01.2000 odbył się koncert z okazji 20-lecia działalności artystycznej, podczas którego wystąpiły obok siebie wszystkie zespoły, w których śpiewał Grzegorz (TURBO, NON IRON, CETI). Koncert był wydarzeniem bez precedensu i został uznany za wydarzenie roku; zarejestrowany ukazał się na płycie Grzegorz Kupczyk i przyjaciele "20012000". Pod koniec roku 2000 nakładem MMP ukazał się album "Demony czasu", przez wielu krytyków uznany za najlepszy w dorobku grupy; świadczy o tym również wiele bardzo pozytywnych recenzji oraz ilość sprzedanych dotąd egzemplarzy.

Rok 2001 to rok sukcesów i uznania. Grzegorz otrzymał nominację do "Wodników" (wielkopolski odpowiednik "Fryderyków") za całokształt działalności, a według Metal Hammera zajął: pierwsze miejsce jako osobowość roku; piąte miejsce jako wokalista roku; piąte miejsce album roku; czwarte miejsce "FENIKS" utwór roku; czwarte miejsce lista czytelników. Według pisma Thrashem'all: dziewiąte miejsce jako wokalista roku. W podsumowaniu roku 2001 według czytelników Metal Hammera Grzegorz jako osobowość roku pierwsze miejsce, jako muzyk roku drugie miejsce. Materiałem "Lamiastrata" i "Extasy '93" zainteresowali się zarówno wydawcy polscy jak i zachodni.

W roku 2001 zespół CETI nawiązał współpracę z poznańską firmą OSKAR. Efektem tego było ukazanie się (czerwiec / sierpień) reedycji wyżej wymienionych płyt uzupełnionych o unikalne nagrania audio i video. Przyjęcie kompaktowej wersji "Lamiastraty" zaskoczyło samych twórców. Z całego świata nadeszły bardzo pozytywne sygnały zarówno w postaci recenzji (True Metal Magazine / Grecja, Hellion / Niemcy), propozycji wywiadów (Malezja) jak i samego zainteresowania ze strony fanów. Dobrym przykładem jest fakt, iż tylko jeden (!) sklep muzyczny w Tokyo rozprowadził w niecałe dwa tygodnie prawie 50 egzemplarzy tego krążka!

Wrzesień 2002 - nakładem firmy fonograficznej OSKAR ukazał się singiel "Prolog" promujący kolejny materiał CETI "Shadow Of The Angel". Nowa płyta budzi duże zainteresowanie polskich i zagranicznych firm fonograficznych.

Krążek "Shadow Of The Angel" ukazał się w kwietniu 2003 roku w innej niż planowano, ciekawszej szacie graficznej, zaprojektowanej przez Jacka Wiśniewskiego. Na płycie pojawili się goście: amerykański gitarzysta Steve Adams (Mirage) oraz Peter (wokalista zespołu Vader). Zespół CETI na zaproszenie polonii francuskiej odbywa koncerty m.in. na terenie Paryża. Wspaniałe przyjęcie przez publiczność powoduje zacieśnienie kontaktów i owocuje kolejnymi kontraktami koncertowymi na następny rok. 2003 to także okres, w którym Grzegorz na skutek niezadowolenia ze współpracy z MMP ­ opuszcza zespół TURBO. Ta wiadomość wstrząsnęła światkiem branży i była bardzo bolesna dla fanów, o czym świadczyły liczne listy, a także komentarze umieszczane przez nich na stronach zespołów CETI i Turbo. W listopadzie 2003, na prośbę członków zespołu, Grzegorz powrócił jednak do grupy, nie kryjąc mimo to niechęci wobec MMP.

Rok 2004 to czas sukcesów i wielkich zmian. 15 lutego odbył się koncert jubileuszowy z okazji 15 - lecia zespołu. Koncert został wyprzedany i stał się wielkim wydarzeniem w poznańskim światku muzycznym. Został zarejestrowany w celu wydania jako podwójny album koncertowy oraz DVD.

Po prawie dwóch latach wahań gitarzysta, Przemysław "BURZA" Burzyński, opuścił CETI. Zespół walczył o niego, jednak "zmęczenie materiału" i przekonania Burzy inklinujące w stronę kościoła wygrały. Muzycy rozstali się w zgodzie i przyjaźni. Miejsce ex-gitarzysty zajął Bartek Sadura pochodzący z Gdańska. W nowym składzie zespół zostaje bardzo dobrze przyjęty i przygotowuje się do kolejnego tournee na zachodzie oraz trasy koncertowej z zespołem VADER.

Grzegorz na przestrzeni zimy 2005 oraz 2006 zrealizował bardzo dużo projektów muzycznych takich jak: udział w solowym projekcie PETERA (VADER) Panzer X płyta Still Fist , CETI "The Best From Light Zone vol 1 z bonusowym materialem DVD, CETI "The Best From Hard Zone vol 2",  "Memories" płyta PAMĘTNIK z okazji 25 - lecia działalności art. do nagrania której Grzegorz zaprosił zespół KRUK z Dąbrowy Górniczej.

Okres lat 2003-2007 to pasmo sukcesów CETI i solowych poczynań Grzegorza. Uznany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce oraz za najbardziej haryzmatyznego frontmanna polskiej sceny rockowej jest zapraszany z CETI na wiele koncertów na terenie kraju i za granicą . Sukcesy koncertowe we Francji, Holandii oraz na terenie Niemiec potwierdzają klasę zespołu i wokalisty. Wspaniałe recenzje płyt CETI w Szwecji, USA, Niemczech, Francji oraz Wielkiej Brytanii.

Marzec 2007 - ukazuje się pierwsza po 4 latach studyjna płyta ztytułowana (...)perfecto mundo(...) która stanowi bardzo interesujące połączenie muzyki poważnej z muzyką heavy. Bardzo dobrze przyjęta od pierwszej chwili ukazania sie w sklepach.
Na płycie goscinnie wystąpiła Sylwia Kupczyk (córka Grzegorza) która zaśpiewała wspólnie z Marihuaną partie wokaliz w utworze "Ride To Light"
Jest to równiez czas bardzo przykry dla Fanów gdyż Grzegorz ostatecznie zdecydował się na opuszczenie zespołu TURBO calkowicie poswięcając się działalności z CETI.

Rok 2008 – CETI  otrzymuje mnostwo ofert koncertowycyh i ta jedna, wyjatkowa a mianowicie realizacje przedsiewzięcia artystycznego pod nazwa „AKORDY SLOW” czyli „Rock i Metal symfonicznie.

Koncert z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batuta Adama Klocka odbyl się 9 listopada 2008 w hali OSSiR w Kaliszu. Okazal się spektakularnym wrecz sukcesem zarówno artystycznym jak i komercyjnym. Było to pierwsze w Polsce i jak dotad jedyne tego typu przedstawienie laczace muzyke Hard & Heavy z muzyka klasyczna. Zapis dzwiekowy i video ukazal się w maju 2009 jako ekskluzywny album.

Kolejne tego typu przedstawienia z udzialem CETI to ciagle pasmo sukcesow i nie powtarzalnych emocji.

Projekt „AKORDY SLOW” zostaje uznany wydarzeniem roku 2008 a entuzjastyczne przyjecie przez publicznosc i krytyke zaskoczylo nawet samych tworcow.