Dubska - odzież, koszulki, akcesoria

Wyświetlane 1-2 z 2 produktów
Zdjęcie produktu DUBSKA AVOKADO
  • 1 size
4,90 PLN
Zdjęcie produktu DUBSKA LOGO małe
  • 1 size
4,90 PLN
Strona 1 z 1

Jedna z niewielu polskich grup reggae, której utwory trafiły na prestiżową listę przebojów Trójki. Dubska to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. Mają na koncie 4 płyty, setki koncertów w Polsce i koncerty zagraniczne: Rosja, Czechy, Niemcy, Grecja, Austria. Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock. Współpracowali również z Gerbertem Moralesem, guru rosyjskiego reggae, nagrywając z nim rosyjskojęzyczny album „Dubska Division".
Zespół, promuje obecnie swoją nową płytę „Loko-Loko" - jedną z najciekawszych polskich płyt reggae ostatniego roku. Na płycie obok reggae i ska, słychać też echa soulu, muzyki latynoskiej, akustycznej ballady, czy nawet old school'owe disco. Dubska to grupa, która swobodnie żonglując gatunkami wypracowała swój własny muzyczny język. Charakterystyczne są też teksty zespołu: bezpretensjonalne, uczuciowe, emocjonalne, o zbliżonej do bluesowej narracji ale doprawione szczyptą charakterystycznego humoru.
DUBSKA - to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. Grupa ma na koncie 3 płyty i setki koncertów w całej Polsce oraz koncerty zagraniczne: Czechy, Austria, Rosja, Grecja. Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock.
Największą popularność zespół zdobył po wydaniu w 2006 roku płyty "Avokado". Utwór tytułowy przez kilka miesięcy znajdował się na liście przebojów radiowej "Trójki". Piosenki z płyty "Avokado" były regularnie emitowane przez wiele stacji radiowych, takich jak Radio Bis (dzisiejsze Radio Euro), Antyradio, czy regionalne rozgłośnie Polskiego Radia.
Niemal 4 lata minęły od nagrania przez grupę Dubska płyty „Avokado". W międzyczasie zespół nagrał płytę po rosyjsku z Gerbertem Moralesem, kultową postacią rosyjskiej sceny muzycznej, liderem moskiewskiej grupy Jah Division. Grupa zagrała przez ten czas wiele koncertów, w tym kilka koncertów w Moskwie, występowali nawet na największym festiwalu rosyjskim - NASHESTVE w ramach sezonu polskiej kultury w Rosji.
Siłą zespołu jest „piosenkowość" ich utworów, jak i oryginalnie napisane, bezpretensjonalne, zabarwione specyficznym humorem, teksty, których tematyka jest uniwersalna, odnosząca się do życia każdego z nas. Zespół potrafi połączyć tradycję muzyki reggae z własnym podejściem do tematu i szerokimi inspiracjami od reggae, przez muzykę lat 80-tych, rock'n'roll, soul, blues po akustyczną balladę. 14 lipca 2010 ukazał się najnowszy krążek zespołu zatytułowany "Loko-Loko".
Muzycy pracowali nad repertuarem na ten album przez ostatnie lata, pielęgnując i rozwijając swój styl, który choć zanurzony w muzyce reggae, to czerpie inspiracje z wielu źródeł:
„Słuchając niektórych piosenek można poczuć, że ludzie ją wykonujący grają i śpiewają swoje życie. Powstaje wtedy muzyka wolna od kalkulacji, nie przefiltrowana, czysta energia, płynąca z serca, które zna historie smutne i dramatyczne, a także wesołe i beztroskie. Dlatego kocham roots reggae, a po za tym The Beatles, Dezertera, folk cyganów węgierskich, czarny soul z lat 60 tych i przedwojenne tanga argentyńskie" - mówi Dymitr „Dymol" Czabański - wokalista i gitarzysta grupy, a także autor większości tekstów.

SKŁAD zespołu:
Dymitr Czabański - śpiew, gitara
Marcin Muszyński - śpiew, przeszkadzajki, puzon
Marcin Grzybowski - gitara
Jan Gembala - instrumenty klawiszowe
Artur Małecki - gitara basowa
Jarek Hejmann - perkusja
Michał Michota - trąbka
Filip Racinowski - saksofon