Neuronia - odzież, koszulki, akcesoria

Wyświetlane 1-2 z 2 produktów
Zdjęcie produktu NEURONIA LOGO
  • 1 size
11,90 PLN
Strona 1 z 1

Początki Neuronii to wspólne jamowanie gitarzysty Michała „Miśka” Rogali i perkusisty Łukasza Szewczyka. Po dwóch latach, w grudniu 2005 roku dołączył do nich Radosław Szewczuk, który objął obowiązki wokalisty i basisty i tak powstał pierwszy skład Neuronii. W trzyosobowym składzie zespół grał jedyną w swoim rodzaju mieszankę rock’n’rolla i metalu. W pierwszej połowie 2006 roku zespół zarejestrował dwie płyty demo: „Neuronia” i „Wedding Day”. Październik przyniósł pierwszą zmianę w składzie – z zespołem rozstał się Radosław.

Jego miejsce zajęli dwaj nietuzinkowi muzycy – wokalista Tomasz „Acid” Nowak i basista Dominik „Domo” Beśka. Zmiana w składzie pociągnęła za sobą odejście od poprzedniego stylu – brzmienie zespołu stało się cięższe i bardziej dynamiczne. Zwiastunem nowego oblicza zespołu była EP-ka demo „First Blood”, nagrana pod koniec 2006 roku. Po wydaniu tej płyty zespół znacznie zwiększył aktywność koncertową, występując m.in. na kilku dużych krajowych festiwalach. Rok 2007 to przede wszystkim praca nad nowymi utworami oraz sesja nagraniowa debiutanckiego albumu, który został zarejestrowany w warszawskim DBX STUDIO.

Premiera albumu "Winter of My Heart" miała miejsce 29 lutego 2008, dystrybucją zajęła się FONOGRAFIKA, pod skrzydłami której debiutowały tak uznane firmy jak Rootwater czy So I Scream. W marcu tego roku dzięki współpracy z grupą producencką DWAEM nagrany został pierwszy teledysk zespołu do utworu Psycho”, a trzy miesiące później drugi, do utworu Demon’s Kiss”. Oba teledyski były emitowane m.in. w MTV i 4FunTV. Debiutancki album otrzymał wiele pozytywnych recenzji w krajowej prasie. Rok 2008 to przede wszystkim promocja albumu na wielu koncertach w całym kraju, m.in. u boku Lizzie Borden, Torture Squad czy Pandemonium.

Kolejna zmiana w składzie nastąpiła wiosną 2009 roku – Łukasza Szewczyka zastąpił za bębnami Michał Pasternak, który swoją techniką i ekspresją wniósł nową jakość do brzmienia Neuronii. Przez większą część roku zespół koncertował sporadycznie, skupiając się przede wszystkim na tworzeniu materiału na kolejny album. Latem zespół zagrał na festiwalu Hunterfest w Szymanach, wzbudzając spore zainteresowanie publiczności. Kolejnym ważnym wydarzeniem były wspólne koncerty z niemiecką legendą thrash metalu – Tankard - w listopadzie tego roku. Tuż przed tymi występami skład zespołu poszerzył wokalista Maciek „Tektur” Nawrot, którego umiejętności wokalne idealnie skomponowały się ze stylem wypracowanym przez zespół.

Jesienią 2009, już w pięcioosobowym składzie, zespół przystąpił do nagrywania drugiego albumu Follow the White Mouse”. Od początku 2010 roku obowiązki wokalisty przejmował Maciek „Tektur” Nawrot, by od lutego 2010 roku zastąpić na wokalu Tomasza „Acida” Nowaka, który opuścił zespół z powodów różnicy poglądów dotyczącej kierunku rozwoju dalszego rozwoju muzycznego Neuronii. Zupełnie nowym członkiem zespołu jest Rafał "Lewy” Lewandowski – niezwykle uzdolniony gitarzysta solowy, dzięki któremu brzmienie zespołu nabrało zupełnie nowej jakości.

Płyta ‘Follow the White Mouse’ ukazała się 20 marca 2010 nakładem Fonografiki. Zespół koncentruje się obecnie na działalności koncertowej, a w 2011 roku planuje wejść do studia celem zarejestrowania trzeciego pełnometrażowego krążka.