T.LOVE, czyli miłość i pokój!

Trudno znaleźć drugi taki zespół T.LOVE to grupa łącząca stylistykę reggae, rock and rolla, glam i pop rocka. Z biegiem lat ich muzyka wielokrotnie ewoluowała. Trudno się dziwić, w końcu zespół powstał w 1982 roku. Można jednak uchwycić jedną stałą rzecz w ich graniu. Jest to idea pokoju, prostoty i życia na uboczu od blichtru i zawrotnego tempa życia. Takie kawałki, jak „nie nie nie”, „I Love You” czy „Warszawa” są tradycyjnym wyborem podczas wieczorów karaoke. Chwytliwe melodie, przyjazne przesłanie i teksty zapadające w pamięć to znak rozpoznawczy T.LOVE. Utwory tej grupy stały się na tyle popularne, że prawie każda z płyt pokryła się złotem, a składanka z ich najbardziej znanymi utworami („Love, Love, Love - The Very BesT.Love” zyskała status platynowej płyty.

Wyświetlane 1-5 z 5 produktów
Zdjęcia produktu Koszulka T.LOVE OQLARY
 • XS
 • S
 • M
 • L
 • XL
 • XXL
 • 3XL
69,90 PLN
Zdjęcia produktu VINYL 12" ALBUM T.LOVE ANTYIDOL
 • 1 VINYL 12" ALBUM
82,70 PLN
Zdjęcia produktu Płyta CD T.LOVE T.LOVE
 • 1 CD
37,10 PLN
Strona 1 z 1

Historia T.LOVE

Wszystko zaczęło się – jak to często w przypadku rockowych zespołów bywa – jeszcze w szkole średniej. A konkretnie w Częstochowie. To tam powstała grupa T.LOVE. Członkowie byli wtedy jeszcze uczniami IV LO. Janusz Knorowski grał na gitarze elektrycznej, Dariusz Zając na klawiszach, Jacek Wudecki na perkusji, a śpiewaniem zajął się oczywiście Muniek Staszczyk. Utwory po raz pierwszy zaprezentowali podczas koncertu 30 kwietnia 1982 roku. To szybko, biorąc pod uwagę fakt, że sam zespół powstał niespełna 4 miesiące temu – w styczniu.

W następnym roku grali już w towarzystwie muzyków zawodowych na malborskim fesitwalu „Malrock”. w 1984 dali koncert na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej potem na Festiwalu w Jarocinie i tak zespół nabrał rozmachu. Do ważnych koncertów grupy można też zaliczyć europejską trasę koncertową odbytą w 2008 roku. W 2012 roku zagrali z okazji otwarcia stadionu narodowego w Warszawie. Do ich najpopularniejszych płyt należą „Pociski miłości”, „BesT.Love”, „King”, „Model 01” czy „Prymityw”. To jednak nie wszystkie świetne albumy wydane przez T.LOVE. Piosenki takie jak „Jest super”, „Chłopaki nie płaczą” czy numer z oficjalnej debiutanckiej płyty „To wychowanie” nie pochodzą z wymienionych krążków. To świadczy o nie słabnącej kondycji kapeli.

T.LOVE. Skład zespołu

W zasadzie to jedyną osobą, która skutecznie podtrzymywała istnienie zespołu, jest Muniek Staszczyk. Członkowie zmieniali się często. W skład wchodzili tacy muzycy jak m.in. Jarosław Woszczyna, Rober Szambelan, Krzysztof Zawadka czy Piotr Wysocki. Pomimo tego, że zmienili się członkowie zespołu, to ich muzyka zachowała niepowtarzalny klimat znany z pierwszych albumów T.LOVE. Skład na dziś dzień to.: Muniek Staszczyk (wokal), Sidney Polak (perkusja), Jan Benedek (kompozycja), Jacek Perkowsk (gitara)i Paweł Nazimek (gitara basowa). W tej samej kombinacji zespół wydał płytę „King”.

Dyskografia T.LOVE:

Zespół T love wydał wiele albumów. Wiele utworów z tych krążków zajęło topowe miejsca na listach przebojów. Prawie wszystkie pokryły się złotem, a jedna z kompilacji – platyną. Oto lista:

 1. Wychowanie (1989)
 2. Pocisk miłości (1991)
 3. King (1992)
 4. Prymityw (1994)
 5. Al Capone (1996)
 6. Chłopaki nie płaczą (1997)
 7. Antyidol (1999)
 8. Model 01 (2001)
 9. I hate Rock’n’Roll (2006)
 10. Polskie mięso (2011)
 11. Old is Gold (2012)
 12. T, Love (2016)

Do tego wiele zapisów z koncertów oraz kompilacji. Warto też dodać, że jeden z kawałków T LOVE znalazł się w zbiorze koncertów z Przystanku Woodstock (2004) w formie DVD.