None - odzież, koszulki, akcesoria

Wyświetlane 1-6 z 6 produktów
Zdjęcie produktu NONE LOGO red
  • 1 size
11,90 PLN
Zdjęcie produktu NONE THE RISING
  • 1 size
4,90 PLN
Strona 1 z 1

NONE – polski zespół muzyczny wykonujący heavy metal/metalcore. Założony w 1999 roku w Bydgoszczy szybko zdobył popularność i podpisał kontrakt z wytwórnią Metal Mind Records. Niedługo później ukazała się debiutancka płyta "No One", która została świetnie przyjęta zarówno przez media, jak i fanów ("Debiut Roku 2000" - Metal Hammer, "Nadzieja Roku 2001" - Tylko Rock). Na albumie gościnnie zagrali muzycy innych grup, takich jak Flapjack, czy Sweet Noise. Po nagraniu płyty NoNe ruszył w trasy koncertowe, grając u boku takich zespółów jak Acid Drinkers, 2Tm2,3, Sweet Noise czy K.N.Ż..

W niewielkim odstępie czasu ukazały się następne płyty: "Procreation" i "Black Star". Z tej drugiej ukazał się singel "Get Into My Mind", do którego nakręcono teledysk z wrocławską Grupą 13. Klip ten trzy razy znalazł się na pierwszym miejscu listy "Hell's Kitchen" telewizji muzycznej VIVA. W tej samej stacji album "Black Star" został płytą tygodnia. W podsumowaniu roku 2003 w magazynie Metal Hammer, utwór "Black Star" zdobył 10 miejsce w kategorii "Przebój Roku", natomiast NoNe znalazło się na 9 miejscu jako "Zespół Roku".

Z czasem NoNe zdobywał coraz większą popularność, supportował takie zespoły jak Machine Head, czy Soulfly. W 2005 roku z grupy odszedł Olass który dostał propozycję grania w Acid Drinkers. Zastąpił go przyjaciel zespołu Naphoos, który w grudniu 2005 roku został zastąpiony przez Bartassa, który gra w NoNe do dziś.

W 2008 roku zespół nagrał nową płytę "The Rising", której premiera odbyła się 7 lipca 2008. Na albumie w roli nowego wokalisty pojawił się Chupa, śpiewający w takich zespołach jak Bare Assed, Neurothing czy The Old Cinema.

W sierpniu 2009 roku, podczas jednego z największych letnich festiwali metalowych w Niemczech (Wacken), NoNe wziął udział w ścisłym światowym finale Metal Battle 2009. Zespół jako zwycięzca polskiej edycji konkursu, jako jedyny reprezentował Polskę i zajął tam trzecią pozycję.

30 listopada 2008 roku w Krakowie zmarł jeden z założycieli zespołu Aleksander "Olass" Mendyk. 7 lutego 2009 NoNe zagrało koncert akustyczny, poświęcony jego pamięci. Wydarzenie to zostało zarejestrowane w postaci DVD oraz płyty audio, całość zatytułowana "My Only Heart Of Lion".