Happy Pills - odzież, koszulki, akcesoria

Wyświetlane 1-2 z 2 produktów
Zdjęcie produktu HAPPY PILLS LO-FI
  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL
59,90 PLN
Strona 1 z 1

Polski zespół, grający rock alternatywny, spod znaku Pixies, Sonic Youth, czy Weezer. Załozony w 1993 roku w Swarzędzu pod Poznaniem. Grupa nagrała 4 płyty: "Soft", "Lo-Fi", "Happy Pills meet Schneider" i "Smile". Krążki były dobrze przyjęte przez fanów, niemniej jednak zespół nigdy nie odniósł komercyjnego sukcesu. Ostatnia z płyt była również dystrybuowana w USA i prezentowana w tamtejszych stacjach radiowych.

Grupa rozpadła się w 2001 roku, po nieudanej wrześniowej wyprawie do USA (samolot, którym muzycy lecieli na koncerty został zawrócony z powodu ataku na World Trade Center 11 września 2001 r.).

Po rozpadzie zespołu Mariusz Szypura założył Silver Rocket, Jacek Kąkolewski poświęcił się karierze radiowej, a Agnieszka Morawska wyjechała na stałe do USA.

W 2006 roku ukazała się składanka, podsumowująca działalność zespołu, zatytułowana "17 Songs". Byli członkowie zespołu (poza Morawską) występują ze sobą w efemerycznej formacji Dixies, wykonującej wyłącznie covery Pixies, koncertującej za każdym razem, gdy kolejny z muzyków ma urodziny.
W styczniu 2009 zespół Happy Pills wrócił w składzie: Natalia Fiedorczuk - śpiew, Mariusz Szypura - gitara, Krzysztof Kochanowski - gitara, śpiew, Sławomir Mizerkiewicz - gitara, Jacek Kąkolewski - gitara basowa, Piotr Kończal - perkusja. Wystąpił podczas koncertu Offensywa De Luxe w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Na wiosnę 2010 zapowiadana jest nowa płyta z premierowymi piosenkami.