Wyświetlane 1-6 z 6 produktów
Strona 1 z 1

HOPE - jedna z największych “nadziei” sceny nu-metalowej (także rockowej i hip-hopowej). Młody, utalentowany skład, dynamiczne występy połączone z charyzmą wokalistów (Kroto i Zima), powodują, że niejeden fan klasycznego rocka został zauroczony ich występami. Muzycy wielokrotnie byli rewelacją wielu różnych koncertów i festiwali. Zespół powstał „z bandy rozwydrzonych, głupich bachorów, które marzą by zarobić kupę kasy, obracać się wśród gwiazd porno, mieć w dupie wszystkich dookoła, a przy okazji grać  muzykę, którą kochają” (fragment z oficjalnej strony grupy). Zdanie to w pełni definiuje bytność Hope na scenie muzycznej. Są młodzi niepokorni, pełni energii i pasji. Wśród ich inspiracji znajdziemy samą śmietankę ciężkiego grania, z takimi kapelami na czele jak Soulfly, Deftones i Machine Head, KoRn. Grupa ma na koncie niezliczoną ilość koncertów w tym między innymi z Hunterem, CILICE, Lipali, Pneuma, Turbo, Kult, Coma itd., a także wiele występów na przeglądach i konkursach.

W 2006 roku Hope zajął, trzecie miejsce na poznańskich juwenaliach oraz zdobył nagrodę publiczności na Przeglądzie Rockowym w Komornikach. W 2007 roku została nagrana płyta demo „When the Patience Ends”, a także teledysk ją promujący „99to88”. W roku 2008 zespół rusza z akcją promocyjna najnowszego teledysku „Eye of the Tiger” zrealizowanego we współpracy z dwukrotnym Mistrzem Polski MMA Pawłem Jóźwiakiem. W 2009 Hope wygrywa pierwszą edycję Przeglądu Muzyki Alternatywnej w Ustce, nagrywa live DVD z koncertu w Poznaniu. Na początku roku 2010 HOPE nagrywa materiał na nową płytę EP pt. „Join the Gang”, powstaje promo DVD a zespół występuje jako gwiazda na juwenaliach we Wrocławiu i Legnicy.

Muzykę grupy można ogólnie określić, jako nu-metal, rap-core (przez muzyków ta hybryda jest nazywana porNU-metalem). HOPE swoją twórczość, pomimo rock'n'rollowej otoczki i żartobliwych komentarzy, traktują bardzo poważnie, jak "prywatną wizytę u samego Boga".