REJESTRACJA – legenda żywa do dziś!

Rejestracja to toruński zespół grający punk rock. Ze względu na niezwykle antysystemowe, pełne buntu i trafnie charakteryzujące życie w reżymie komunistycznym teksty kapela zajęła specjalne miejsce w historii polskiego punk rocka. Ich jeden z najlepiej rozpoznawalnych utworów „Wariat” przez długi czas był na ustach każdego punka dorastającego we wczesnych latach 80. Co Można było zaobserwować podczas koncertu w Jarocinie w 1982 roku, kiedy to niektórzy fani kapeli wypisywali sobie na skórze tekst tego utworu.

Najlepszym dowodem na to, że muzyka Rejestracji jest wciąż żywa, jest krążek „Tribute To Rejestracja”. Jest to album nagrany przez supergrupę kilkunastu muzyków polskiej sceny punkowej. Album miał za zadanie oddać hołd tej legendarnej grupie z Torunia. W projekcie wzięli udział tak rozpoznawalni muzycy jak Grabaż z Pidżamy Porno, Rafał Wróblewski z 1125 czy Kelner grający z Deuter i zespołem Izrael. Jak wszyło? Pewnie już wiesz, że zacnie, skoro tu jesteś. Jeżeli też chcesz oddać szacunek kapeli, odwiedź nasz sklep. Rejestracja jest kapelą, której utwory nie tracą na aktualności.

Wyświetlane 1-1 z 1 produktów
Zdjęcia produktu Koszulka REJESTRACJA SZKODA SŁÓW
 • XS
 • S
 • M
 • L
 • XL
 • XXL
59,90 PLN
Strona 1 z 1

Historia zespołu REJESTRACJA

Zespół powstał w Toruniu w 1980 roku z inicjatywy basisty Sławomira Kapłunowa, gitarzysty Lecha Jarockiego, perkusisty Tomasza Siatki i wokalisty Grzegorza Sakerskiego. Ich pierwszy koncert odbył się w toruńskim centrum kultury „Od Nowa” w 1981 roku. Dzięki pomocy Waldemara Rudzieckiego, ówczesnego kierownika tego ośrodka, zespół niedługo później mógł zaprezentować swoje umiejętności m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie i Bydgoszczy, zyskując przy tym rzeszę nowych fanów.

Niedługo potem, w 1982 roku zespół zakwalifikował się na kultowy festiwal w Jarocinie, co przypieczętowało ten niezwykle szybki sukces kapeli. W 1983 kapela zagrała na FMR w Jarocinie na dużej scenie, co było równoznaczne z uznaniem REJESTRACJI za czołówkę polskiej muzyki alternatywnej. Po tak spektakularnym starcie pojawiły się kłopoty.

W 1985 roku skład opuścił Sławomir Kapłunow, bo było związane z jego nałogiem narkotykowym. Jego miejsce zastąpił Leszek Zawrot. W tym czasie REJESTRACJA zagrała wiele ważnych koncertów (m.in. Jarocin 85’ oraz I Zlot Młodzieży Cynicznej Ery Atomowej).

Co ciekawe, w czasie największej popularności zespołu, ten nie miał w swoim dorobku ani jednego albumu studyjnego nie licząc tonpressowskiej składanki „Jak punk to punk”, na której znalazły się ich dwa utwory. Ze względu na emigracje do Niemiec dwóch ważnych członków zespołu, kapela została zawieszona aż do czasu reaktywacji w 1995 roku.

To właśnie wtedy toruński zespół wydał kasetę „Z innego punktu widzenia”. Wydawnictwo nie wzbudziło jednak większego zainteresowania, czego nie można powiedzieć o albumie „Tribute to Rejestracja”, powstałym w 1998 roku. Zainteresowanie tym krążkiem oraz kilka innych przyczyn sprawiło, że zespół reaktywował się potem jeszcze kilkakrotnie.

Skład zespołu REJESTRACJA

Jak wiele zespołów punkrockowych, REJESTRACJA wielokrotnie zmieniała swój skład. Aktualnie w zespół tworzy wokalista Grzegorz „Gelo” Sakerski, Tomasz „Siata” Siatka (perkusja), Maciej „Gregas” Gregorczyk (gitara) i Maciej „Maciuch” Gryszka.

Lista byłych muzyków jest jednak znacznie bogatsza. Jest na niej: Lech Jarocki (gitara), Sławimir Kapłunow (gitara basowa), Zbigniew Cołbecki (gitara), Tomasz Murawski (gitara), Leszek Zawrot (gitara basowa), Mirek Zacharski (wokal), Bartek Lewandowski (gitara basowa), Marcin Gaszkowski (gitara basowa) oraz Tomasz Makaruk (gitara).

Każdemu z tych muzyków należy się szacunek za przyłożenie się do powstania tak wybitnego, antysystemowego, energicznego zespołu, jakim jest REJESTRACJA. Możesz wyrazić swoje uznanie i wesprzeć zespół kupując ubrania REJESTRACJA na naszej stronie.

REJESTRACJA - Dyskografia

Zespół antysystemowość manifestował nie tylko w tekstach utworów, ale też w sposobie wydawania albumów. Dlatego większość dyskografii kapeli stanowią bootlegi (dla mniej zaznajomionych – nielegalnie i często nieoficjalnie dystrybuowane albumy). W dyskografii zespołu jest ich aż 5:

 • Kontrola (1982)
 • Darmowe wczasy (1983)
 • Już nie ma nic! (1986)
 • Darmowe wczasy '83 (2017)
 • Rejestracja (2019)

Do oficjalnie wydanych albumów studyjnych należą:

 • Z innego punktu widzenia (1995)
 • Uwolnij się (2009)

Szczególnie zainteresowani twórczością REJESTRACJI mogą też sięgnąć po albumy koncertowe i kompilacyjne. Do pierwszych należą: Live (2001) i Live HRPP – 8.10.2009 z 2010 roku. A do drugich: Zaśpiewajmy poległym żołnierzom z 1998 roku.

Ubrania REJESTRACJA

Wybierasz się na punkowy koncert? Chcesz wyróżnić się w tłumie i zaakcentować swój indywidualny gust muzyczny? A może przeciwnie – chcesz zaznaczyć swoją przynależność do jednej z najciekawszych subkultur na świecie? Wszystkie te potrzeby jesteś w stanie spełnić u nas. Oferujemy m.in. wysokiej jakości koszulki zespołu REJESTRACJA.

T-shirty REJESTRACJA to produkty wykonane w 100% z naturalnej bawełny. Są w 100% bezpieczne dla skóry, wygodne w użytkowaniu, hipoalergiczne, wytrzymałe i przyjemnie przewiewne. Dbamy też o optymalną gramaturę i jakość nadruku. Dlatego wykonując koszulki REJESTRACJA,korzystamy z niezawodnej techniki sitodruku. Jeżeli szukasz czegoś bardziej subtelnego lub chciałbyś sprawić niewielki prezent fanowi, lub fance REJESTRACJI, możesz sprawdzić też akcesoria REJESTRACJA.