Zmaza - odzież, koszulki, akcesoria

Wyświetlane 1-2 z 2 produktów
Zdjęcie produktu ZMAZA LOGO
  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
  • XXL
59,90 PLN
Zdjęcie produktu ZMAZA LOGO
  • 1 size
4,90 PLN
Strona 1 z 1

ZMAZA „powstała w Trzciance na początku lat 90-tych. W początkowej fazie działalności, zespół grał sporo koncertów o zasięgu lokalnym, choć zdarzyło się, że startował w tzw. Otwartych Drzwiach FMR Jarocin 93. Potem nastąpiło ograniczenie działalności zespołu związane ze studiami, kłopotami lokalowymi i sprzętowymi. Mimo tego grupa nie zawiesiła działalności i w miarę możliwości pojawiała się na nielicznych imprezach. Od roku 2002 zespół zaczyna działać bardziej zdecydowanie. Oto ważniejsze wydarzenia z historii zespołu:

2002 - Zmaza zdobywa Nagrodę Grand Prix na przeglądzie muzycznym „Młodzi mają głos" w Czarnkowie.

2002/2003 - ukazuje się pierwsze oficjalne demo zespołu „Amademosz", zespół coraz częściej koncertuje.

2004.11 - grupa wchodzi do Studia Q Toma Horna i nagrywa płytę pt. "Owszem"

2005 - mini trasa z zespołem LeIlljah na południu Polski, koncerty w Poznaniu, Warszawie... udział w koncercie juwenaliowym (Kozienalia 2005) w Lublinie obok Kult'u, Pidżamy Porno, Le Illjah

2005.06 - występ w jarocińskim amfiteatrze na PRL Jarocin Festiwal oraz na koncercie konkursowym w ramach Festiwalu Kultury Niezależnej C.K. Alternatiff, gdzie zdobywa pierwszą nagrodę.

2005.10 - Zmaza gościnnie bierze udział w trasie koncertowej "Farbenheit" zespołu Farben Lehre

2005.11 - podpisanie umowy fonograficznej z Rockers Publishing nakładem którego na rynku pojawia się płyta "Owszem".

2006 - na początku roku pojawia się klip do utworu „Sam na sam", podczas JAROCIN FESTIWAL 2006 zespół zdobywa Pierwszą Nagrodę Jury. Zmaza zostaje także zaproszona do Płocka na koncert z okazji XX-lecia zespołu Farben Lehre, gdzie występuje u boku m.in. Celi nr 3, Strajku, Kobranocki, Akurat...

2007 - gościnne występy na trasie Punky Reggae Live 2007, udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Jarocinie, festiwalu ‘ManiFest' w Koluszkach oraz ‘Zgrzytowisku' w Miłosławiu, a także liczne koncerty klubowe w całym kraju. Zespół szykuje się również do nagrania kolejnej płyty oraz realizuje teledysk do utworu „Biorę"

2008 - rok rozpoczyna się koncertami poza granicami kraju: w Holandii oraz Niemczech, a także ponownymi gościnnymi występami podczas trasy Punky Reggae Live. Zespół skupia się na doszlifowaniu nowej płyty pt „To nie my",

2008.10 - na rynku pojawia się płyta „To nie my" wyd. Rockers Publ. Zespół rozpoczyna indywidualne koncerty promujące płytę.

2009 - zespół, kontynuuje koncerty w kraju, wspiera koncerty WOŚP w Ostrowie Wlkp. i Gnieźnie, pojawia się ponownie jako gość na trasie Punkyreggalive 2009, w maju występuje na Kulturaliach w Bydgoszczy, w lipcu bierze udział w koncercie charytatywnym w Iłży obok Oddziału Zamkniętego, Happysad i Alicetea. Sierpień wiąże się z występem na Festiwalu OBOA w Fort Gorgast- Niemcy., a od października bierze udział w trasie PUNKoTERAPIA 2009 wraz zespołem The Bill.

Zespół ZMAZA tworzą:
- Piotr 'Młody' Gmur - gitara, vocal, teksty
- Sylwek 'Szadok' Szade - bas
- Marcin 'Sopel' Sobkowski - perkusj