Pustki - odzież, koszulki, akcesoria

Wyświetlane 1-5 z 5 produktów
Zdjęcie produktu PUSTKI KONIEC KRYZYSU
  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
59,90 PLN
Zdjęcie produktu PUSTKI KALAM-BURY
  • 1 size
4,90 PLN
Zdjęcie produktu PUSTKI KALAMBURY
  • 1 size
4,90 PLN
Strona 1 z 1

Pustki założyli w 1999 roku gitarzysta Radek Łukasiewicz i śpiewający basista Janek Piętka. Do wspólnych prób zaprosili perkusistę, Grzegorza Śluza, który z Radkiem grał przez wcześniejszy rok w warszawskim zespole Art Brut. Najlepszym miejscem na próby okazała się znajdująca się na podwórku domu Radka komórka, zwana przez wszystkich "pustkami". Wszyscy zgodnie stwierdzili, że słowo jest na tyle enigmatyczne i wieloznaczne, że bardzo dobrze nadaje się na nazwę zespołu.
Następne kilka lat w historii zespołu to wiele zmian personalnych, niezliczone ilości koncertów zagranych w Polsce i za granicą, oraz dwa świetnie przyjęte przez krytyków albumy „Studio Pustki" (2001) i „8 Ohm" (2004). Ten drugi okazał się o tyle ważny, że to właśnie na nim po raz pierwszy w składzie zespołu pojawiła się grająca na instrumentach klawiszowych i skrzypcach wokalistka Barbara Wrońska.

W 2006 roku ukazała się trzecia płyta Pustek zatytułowana „Do Mi No". Przyczyniła się ona do popularności grupy dzięki przebojowym piosenkom takim jak "Telefon do Przyjaciela", "Nic do Powiedzenia", czy "Słabość Chwilowa", często emitowanym na falach ambitniejszych rozgłośni radiowych. Zespół promując ten, jak i wcześniejsze albumy zagrał sporo koncertów w Polsce i zagranicą, wystąpił na takich festiwalach jak Open'er, Węgorzewo, Off Festival, zagrali na wspólnej trasie z kanadyjskim No Means No.
Na początku 2007 roku, pomimo rosnącej popularności Pustek, doszło do najpoważniejszego kryzysu w historii grupy. Zespół opuścił basista Filip Zawada, a kilka miesięcy później wokalista i współzałożyciel zespołu Janek Piętka. Zespół postanowił jednak kontynuować działalność, funkcję głównego wokalu przejęła Barbara Wrońska, a w kwietniu 2007 basistą został Szymon Tarkowski, znany wcześniej z formacji Płyny.

W nowym składzie zespół przystąpił do intensywnej pracy czego efektem była czwarta płyta grupy zatytułowana „Koniec kryzysu", promowana singlem „Parzydełko". Okazała się kolejnym przełomem w karierze zespołu, zdobywając jeszcze większą popularność niż jej poprzedniczka "Do Mi No". Zespół zebrał znakomite recenzje, został nominowany do wielu prestiżowych nagród, takich jak Paszport Polityki czy Fryderyk. Radiowa Trójka oraz popkulturowe pismo Pulp uznały Pustki za zespół roku, a "Koniec Kryzysu" za album roku 2008.
Opublikowany jesienią 2009 roku album „Kalambury" to już piąta płyta Pustek. Znajdują się na nim utwory napisane do wierszy znanych polskich poetów: m.in. Bolesława Leśmiana, Danuty Wawiłow, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Gajcego i Władysława Broniewskiego. Na płycie znalazło się także miejsce dla specjalnych gości: Kasi Nosowskiej i Artura Rojka. Album od swojej premiery doczekał się wielu bardzo pozytywnych recenzji.
Oprócz tworzenia i nagrywania swoich płyt PUSTKI komponują również muzykę do filmów (m.in. "Doskonałe popołudnie", reż. P. Wojcieszek, "Marco P i złodzieje rowerów", reż. Bodo Kox), spektakli teatralnych (m.in. "Dwoje biednych rumunów mówiących po polsku", reż. P. Wojcieszek, tekst: D. Masłowska, TR Warszawa, "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię", reż. P. Wojcieszek, TR Warszawa. Muzykę zespół wykonuje na żywo podczas przedstawień a ścieżka dzwiękowa dołączona jest do programu spektaklu), przygotowują ilustrację muzyczną (m.in. do powieści P. Huelle "Ostatnia Wieczerza", czytanej w radiowej Trójce w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" Barbary Marcinik).
Podobnie jak w 2008 roku również i za rok 2009 PUSTKI otrzymały nominację do Paszportów Polityki w kategorii Muzyka - za stworzenie własnego nowofalowego brzmienia o wielkiej dynamice i sile uderzenia. Wręczenie nagród nastąpi na początku stycznia 2010 roku w czasie uroczystej gali.
Pustki są laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Kapituła nagrodziła zespół "za doskonały poziom muzyczny i literacki płyt zespołu, ze szczególnym wyróżnieniem prób odczytania klasyki polskiej poezji w sposób odpowiadający duchowi naszych czasów". Doceniono też wszechstronność twórczości zespołu, który doskonale odnajduje się w przestrzeni teatru, czy filmu, "przy zachowaniu muzycznej wyjątkowości i oryginalności". Nagroda wręczona będzie 19 grudnia 2009 r., podczas koncertu pamięci Grzegorza Ciechowskiego, w studenckim klubie Od Nowa.
2010 rok Pustki zaczynają trasą koncertową, obejmującą 15 miast w całej Polsce. PUSTKI zostały zaproszone na jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali w USA (Austin w stanie Teksas). SXSW (South by Southwest) to wielkie święto muzyki i konferencja w stronę której zwrócone są oczy całego przemysłu muzycznego w USA. Tam wytwornie wyszukują nowych artystów, tam zespoły podpisują kontrakty agencjami koncertowymi. Wyjazd już w marcu 2010.