Hurt - odzież, koszulki, akcesoria

Wyświetlane 1-6 z 6 produktów
Zdjęcie produktu HURT CZAT
  • 1 size
11,90 PLN
Zdjęcie produktu HURT LOGO
  • 1 size
11,90 PLN
Zdjęcie produktu HURT ZAŁOGA G
  • 1 size
11,90 PLN
Strona 1 z 1

W maju 1999 roku, nakładem SP Records ukazała się pierwsza płyta Hurtu pod tytułem "Musisz to kupić" z gościnnym udziałem między innymi Mateusza Pospieszalskiego (Voo Voo). Płytę promował singiel "Na skos". W tym samym czasie skład został wzbogacony o perkusję (HURT grał do tej pory z automatem perkusyjnym) i gramofony (DJ Pudło "SKALPEL").

W październiku 2000 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. "Dokładny Czas" (SP Records). Tym razem najczęściej w mediach pojawiała się piosenka "Stare numery", także poparta teledyskiem.

W 2003 roku ukazała się kompaktowa reedycja dwóch pierwszych kaset zespołu na CD pt. "Babilon" i "Serki Dietetyczne" (nakładem Rockers Publishing). Jesienią 2003 zespół zawiesił działalność. Już po kilku miesiącach grupa w nowym składzie wznowiła działalność.

W 2004 roku podczas dwóch dwutygodniowych sesji we wrocławskim studiu nagraniowym "Fonoplastykon" powstał nowy studyjny materiał zespołu. W sesjach nagraniowych brali gościnny udział zaprzyjaźnieni z zespołem muzycy: Wojtek Karel, Andrzej "Gienia" Markowski i Patrycja Hefczyńska (Oszibarack, Husky). Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors (odpowiedzialny między innymi za ostatnia płytę Kasi Nosowskiej).

W grudniu 2004 na zaproszenie zespołu Pidżama Porno Maciek Kurowicki wziął udział w trzech urodzinowych koncertach tego zespołu (pozostali goście to: Muniek Staszczyk, Kazik Staszewski, Jarek Janiszewski).

W styczniu 2005 powstał teledysk do piosenki "Mary Czary" zapowiadający nową płytę HURT "Czat" (Luna Music), której premiera odbyła się 16 kwietnia 2005. Płyta promowana była kilkoma singlami jeden z nich - "Załoga G" - okazał się ogólnopolskim przebojem, już po 3 tygodniach obecności na "Liście Trójki" piosenka znalazła się na pierwszym miejscu.

Teledysk do "Załogi G" otrzymał nagrodę specjalną podczas festiwalu Yach Film w Gdyni w 2007.

Promując płytę "Czat" zespół zagrał 130 koncertów na terenie całego kraju, był obecny na wielkich plenerowych koncertach (OFF Festiwal, Jarocin 2006, Hunterfest) i w małych klubach. Odbył też wspólnie z zespołem Happysad spektakularną 24 koncertową trasę koncertową (Trasa2006).

Producentem płyty Hurt "Nowy początek" (Premiera czerwiec 2007) jest Agim Dzeljilji, stojący za albumami zespołów: NOT i Nina Stiller oraz swojej macierzystej formacji Oszibarack.

Najnowsza płyta zespołu to "Wakacje i prezenty", singlem/teledyskiem promującym album jest piosenka "Mechaniczne schody jadą w górę". Gościnnie na płycie zaśpiewali: Kuba Kawalec (happysad) , Czesław Mozil wraz z zespołem "Czesław śpiewa", Sidney Polak i Agrest (Los Pierdols) Za produkcję płyty odpowiadali znani z wcześniejszych płyt Hurtu: Marcin Bors i Agim Dzeljilji.