DOG EAT DOG – hardcore’owa mieszanka punku z rapem

DOG EAT DOG to jedna z pierwszych kapeli łączących muzykę hardcore punk z hip-hopem. Amerykański zespół należy do pionierów rapcore’u. Wydali łącznie 6 albumów, 10 singli i jedną kompilację („In the Dog House: The Best and The Rest”), z czego każdy krążek – w mniejszym lub większym stopniu – okazał się sukcesem.

Każdy fan wie, że zespół ma się dobrze, wciąż tworzy i koncertuje. Dlatego zakup merchu z logo zespołu jest dobrym pomysłem. Możesz to zrobić, odwiedzając nasz sklep. DOG EAT DOG grają często i regularnie. Zarówno w USA, jak i w Europie, więc okazja może przydarzyć się szybciej, niż się spodziewasz.

Wyświetlane 1-1 z 1 produktów
Zdjęcia produktu Koszulka DOG EAT DOG WHO'S THE KING
 • XS
 • S
 • M
 • L
 • XL
 • XXL
69,90 PLN
Strona 1 z 1

DOG EAT DOG – zespół grający for fun

DOG EAT DOG mają jedną zasadę – grają dla zabawy, od samego początku. Chłopaki zaczęli swoją wspólną przygodę pod koniec lat 80 XX wieku. Grali na imprezach uczelnianych, w piwnicach i małych klubach muzycznych. Atmosfera była przesiąknięta dobrą zabawą i alkoholem. Podobno swój pierwszy koncert kapela zagrała po opróżnieniu dwóch keg piwa. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na stan gry drużyny. Dali świetny występ, a niedługo potem nagrali pierwsze demo.

Po burzy mózgów członkom zespołu udało się wymyślić nazwę zespołu, która odpowiadała każdemu. Co można potraktować jako ciekawostkę, zespół wcześniej grał pod takimi nazwami jak „F-Troop”, „B-load”, „Rubber Band”, jednak kapela nie przywiązywała się do nich na dłużej niż jeden wieczór czy maksymalnie kilka dni. Co pokazuje, że główną ideą tego amerykańskiego zespołu od zawsze była dobra zabawa i luźny stosunek do formalności.

Skład zespołu DOG EAT DOG

Skład zespołu DOG EAT DOG jest całkiem stabilny. Od 1990 roku w kapeli gra John Connor (wokal), Dave Neabore (basista, chórzysta), w 1994 dołączył Brandon Finley (perkusja), a od 2005 (z przerwami) gitarzystą zespołu jest Roger Haemmerli. Do byłych, ważnych członków zespołu zaliczyć należy m.in. Dana Nastasiego (gitarzysta), Kevina Reilly’ego (saksofon) i Seana Kilkenny’ego. Warto wspomnieć też nazwiska osób występujących głównie podczas tras koncertowych: Tobi Vogelfaenger, Parris Mayhew i Axel Hilgenstoehler.

To właśnie dzięki tym muzyką ekipa zyskała międzynarodową sławę i zagrała wiele pamiętanych koncertów. Jeżeli chcesz oddać im szacunek, polecamy zakup koszulkiDOG EAT DOG jako zespół, zasługuje na tego rodzaju hołd za tyle lat grania oryginalnie brzmiącej muzyki.

Dyskografia DOG EAT DOG

Zespół wydał łącznie 4 albumy długogrające, dwie EP-ki, 10 singli i jedną kompilację. Do tego dołączyć można jeszcze zapis koncertu „Dynamo Open Air” z 1995 roku. Może to nie najbardziej pokaźna dyskografia w historii amerykańskiej muzyki, ale zdecydowanie wystarczyła, by uczynić z grupy międzynarodowo rozpoznawalny zespół. A to się liczy!

Wspomniane krążki to:

 • Warrant (EP) z 1993 roku
 • All Boro Kings z 1994 roku
 • Play Games z 1996 roku
 • Amped z 1999 roku
 • Walk With Me z 2006 roku
 • Brand New Breed (EP) z 2017 roku

Ubrania DOG EAT DOG

Jeśli jesteś fanem DOG EAT DOG, warto pomyśleć o ubraniach z merchem tego zespołu. To najlepszy sposób na wsparcie muzyków. To korzyść na wielu polach. Ty dostajesz wysokiej jakość produkt, jak koszulki DOG EAT DOG, my zyskujemy kolejnego zadowolonego klienta, a lokalna gospodarka na tym korzysta. Dobry deal, prawda?

Dlaczego warto? Koszulki zespołu DOG EAT DOG, to w zdecydowanej większości ubrania wykonane w 100% z naturalnej bawełny. Stworzone przy użyciu najbardziej efektywnych metod produkcji, jak m.in. sitodruk. To właśnie dzięki starannej produkcji, będziesz mógł cieszyć się wysokiej jakości odzieżą przez długie lata.