Wyświetlane 1-16 z 16 produktów
Strona 1 z 1

Zespól Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach, tworzą go Jacek Stęszewski, Jacek Czepułkowski, Szymon Cirbus, Wojciech Filipek oraz Michał Leks.

Po siedmiu miesiącach wspólnego grania, Koniec Świata w 2000 roku nagrał swój pierwszy album pt. "Korzenie", płyta została wydana przez wydawnictwo "Zima". Koniec Świata zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. Zespół zaczął także koncertować w Europie, swój program koncertowy zaprezentowali min. w Niemczech, Czechach, czy Słowacji, a wszystkie zagraniczne koncerty zostały bardzo
entuzjastycznie przyjęte przez europejską publiczność.

W marcu 2002 roku ukazuje się drugi album zespołu pt "Symfonia na sprzedaż". Zespół gra kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce występując min: na IX Przystanku Woodstock oraz w 2003 wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową obejmującą większe miasta Polski.

30 maja 2005 roku Koniec Świata wydał kolejną trzecią już płytę pt. "Kino Mockba". Tym razem produkcją i dystrybucją zajęła się firma Rockers Publishing. Album okazał się merytorycznie najciekawszym i najlepiej przyjętym przez publiczność oraz krytyków muzycznych wydawnictwem w dotychczasowej, krótkiej historii zespołu. Singlowy utwór: "Granat w plecaku" został nominowany do nagrody przyznawanej przez radio Bis "Bisery 2005", w kategorii najciekawszy tekst.

Równolegle z wydaniem płyty grupa nakręciła swój pierwszy videoklip do utworu "Atomowe czarne chmury", który można było obejrzeć w kilku stacjach telewizyjnych. W roku 2006 Koniec Świata pojawił się na "Trasie 2006" zespołów Happysad i Hurt, po raz kolejny udanie zaprezentował się przed publicznością Przystanku Woodstock w Kostrzynie, zagrał na festiwalach Nie Zabijaj oraz w Jarocinie, jak również wystąpił gościnnie na 20-leciu Farben Lehre w Płocku i XIX urodzinach zespołu Pidżama Porno.

Na początku 2007 roku Koniec Świata zagrał jedną z największych tras koncertowych w Polsce z cyklu Punky Reggae Live 2007, jako jeden z trzech głównych zespołów obok Farben Lehre i Zabili mi Żółwia. Trasa obejmowała 28 koncertów w całej Polsce i cieszyła się wielkim zainteresowaniem co potwierdzały wysokie frekwencje oraz wyprzedane bilety na długo przed koncertem.

Utwór "Zanim czas..." utrzymuję się przez wiele tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Polskiego Radia BIS.

Wrzesień 2007 roku przyniósł czwarte wydawnictwo Końca Świata - zawierający 12 kompozycji album "Burgerbar" oraz klip promujący płytę do utworu "Wystarczy, że serce mi bije". Płyta osiągnęła najlepszą sprzedaż z dotychczasowych wydawnictw i zajęła 5 miejsce w plebiscycie Antyradia na najlepszą płytę 2007 roku.

W ramach promocji płyty zespół ruszył w ogólnopolską trasę koncertową Burgerbar Tour, w międzyczasie występując z zespołem Akurat na Mini Tour 2007 grając w większości miast w całym kraju. Zespół zagrał również koncert na żywo w Radio Dla Ciebie.

Początek 2008 roku przynosi kolejne sukcesy zespołu. Koniec Świata zostaje zaproszony przez Jurka Owsiaka na główny koncert WOŚP w Warszawie pod Pałacem Kultury. Zespół wystąpił jako jedna z głównych gwiazd koncertu transmitowanego przez TVP2.

Na początku lutego zespół ponownie został zaproszony do udziału w kolejnej edycji trasy Punky Reggae Live 2008 obok zespołów Farben Lehre i Leniwiec.

Ukazuję się drugi singiel i klip do utworu „Dziewczyna z Naprzeciwka". Piosenka utrzymuję się przez kilka tygodni i dochodzi do 13 miejsca na Liście przebojów Trójki.

Zespół zostaję zaproszony na Slavske Rock Fest na Ukrainie przeżywając powódź stulecia. Pojawia się na koncercie urodzinowym Antyradia oraz ponownie na Festiwalu w Jarocinie 2008. W okresie wakacyjnym zespół rozpoczyna przygotowania do Trasy 2008-2009 występując wspólnie z zespołem Zabili mi Żółwia. Trasa jesienno wiosenna obejmuje zasięgiem około 40 miast w całej Polsce.