CAŁA GÓRA BARWINKÓW - odzież, koszulki, akcesoria

Wyświetlane 1-1 z 1 produktów
Strona 1 z 1

Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady.
Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie.

Grupa ma na koncie dwie płyty długogrające - „Cała Góra Barwinków" z 2004 roku oraz „24 godziny" z roku 2007. Utwory zespołu znaleźć też można na składankach „Far away from Jamaica", „Punky Reggae Rockers vol. 1 i vol. 2" i „Reggaebeat vol. 1 i vol. 3", ‘Kuba Wojewódzki - Dwa Gołębie' i składance Radia Bis.
W 2008 roku ukazał się winylowy singiel z piosenką ‘To ostatnia niedziela'.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae'owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003 oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Grupa wzięła też udział w obejmującej ponad dwadzieścia koncertów trasie Punky Reggae Live 2006. Obecnie ma na koncie około 400 występów min. podczas trasy '24 godziny tour' i ‘Kumple on tour'.

W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach "Kuba Wojewódzki", „Poplista", „Kawa czy Herbata", „Regiony kultury" czy też w programie „Taper", w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka".

Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie - muzycznej („Teraz Rock", „FreeColours", „Reggaebeat") i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza"), a także w portalach internetowych. Jeszcze lepiej wiodło się kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny". Płyta, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rockers Publishing, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Znalazła się na czwartym miejscu plebiscytu branżowego pisma ‘Free Colours' na najlepszą płytę roku, a tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii ‘Piosenka roku'. Doszła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Z kolei drugi singiel z tej płyty - ‘Tracę czas' - gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki.

Na początku 2010 roku ukazała się najnowsza, trzecia już płyta Całej Góry Barwinków ‘Kocham kłopoty', którą zespół promował będzie podczas specjalnie z tej okazji zorganizowanej, obejmującej 19 miast w całej Polsce, trasy koncertowej ‘Kocham Kłopoty Tour 2010'.

Skład:
Kuba Kaczmarek - bas/śpiew
Tomek Kaczmarek - gitara rytmiczna/śpiew
Artur Wilk - gitara
Maciek Kulej - instrumenty klawiszowe
Paweł Tyrała - saksofon
Daniel Michoń - trąbka
Karol Ryś - puzon
Kuba Syguda - perkusja
Michał Dylikowski - dźwięk