52UM – polski zespół z misją

Jak twierdzi sam Robert Brylewski (lider zespołu 52UM) — w muzyce tej kapeli nie chodzi wyłącznie o samą grę, to coś znacznie więcej. Czym jest to „więcej”? To wartości przyświecające temu zespołowi od początku, ale też mocno związane z punkową kulturą, czyli antysystemowość, wspólne tworzenie, krytyczny ogląd świata i bunt. Jeżeli wyznajesz podobne wartości, to znajdujesz się w dobrym miejscu. Bo CARTON to nie tylko sklep. 52UM to nie tylko muzyczny projekt. Wszystkim nam chodzi o coś znacznie ważniejszego!

52UM powstał już w 2002 roku. Dopiero z czasem studyjny projekt nabrał większych obrotów, czego efektem jest wydana w 2008 roku płyta „52UM”. Trudno o bardziej oryginalną formę wydawniczą. Debiut był tak naprawdę potrójnym materiałem złożonym z autorskiej muzyki, krążka z remiksami i płytą DVD z teledyskami do każdego (!) utworu. Projekt jest gatunkową mieszanką. Łączy punk rocka, reggae, transowe duby, a nawet etniczne brzmienia. Można powiedzieć, że muzycy z grupy 52UM wytworzyli swój własny gatunek.

Wyświetlane 1-5 z 5 produktów
Zdjęcia produktu Koszulka damska 52UM SUPEREGO
  • XS
  • S
  • M
  • L
  • XL
59,90 PLN
Zdjęcia produktu Przypinka 52UM LOGO black
  • 1 size
4,90 PLN
Zdjęcia produktu Przypinka 52UM LOGO white
  • 1 size
4,90 PLN
Zdjęcia produktu Przypinka 52UM SUPEREGO
  • 1 size
4,90 PLN
Zdjęcia produktu Przypinka 52UM SUPEREGO SUN
  • 1 size
4,90 PLN
Strona 1 z 1

Robert Brylewski – lider zespołu

Robert Brylewski to gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, wokalista i producent (choć może niekoniecznie w tej kolejności). Pomimo tego, że Bryla przez swoją skromność pewnie zaprzeczyłby roli lidera w projekcie, to trzeba przyznać, że to on był pierwszym inicjatorem powstania zespołu. Artysta znany jest z aktywności w wielu projektach. Warto wymienić tu punkrockową kapelę Kryzys powstałą w końcówce lat 70 oraz grupę Izrael grającą reggae. Bryla jest też współzałożycielem grupy Armia, w której do 1993 występował w roli gitarzysty.

52UM - skład zespołu

Po tym, jak Konrad Januszek wręczył Brylewskiemu krążek z jego pomysłami, Bryla zadzwonił do niego i poprosił, żeby wpadł z gitarą. Chłopaki grali, nie myśląc poważnie o nagraniu krążka. Jednak, gdy do zespołu dołączył Paweł Bogocz w roli producenta, zespół zabrał się do pracy na poważnie. Z czasem w ekipie pojawiło się jeszcze wielu innych muzyków, ale trzon pozostał 3-osobowy – Robert Brylewski, Konrad Januszek i Paweł Bogocz.

Na pewno warto wymienić także Tomasza Lipińskiego (współzałożyciel Brygady Kryzys), wibrafonistę Pawła Stawarza, Marcina Macuka grającego na instrumentach klawiszowych czy Wojciecha Konikiewicza. Każdemu, kto choć trochę zna polską scenę muzyczną, nie trzeba przedstawiać tych osób. Ci niejednokrotnie nagradzani muzycy gwarantują wysoki poziom albumu.

Oddaj hołd prawdziwym muzykom!

O tym, że 52UM jest ambitnym muzycznym przedsięwzięciem, nie trzeba nikogo przekonywać. To prawdziwa perełka na polskiej scenie muzycznej. Grają bezkompromisowo, indywidualnie i na światowym poziomie! Nam też przyświecają podobne wartości. Dlatego koszulki 52UM zrobione są w 100% z naturalnej bawełny, z wykorzystaniem najlepszych metod produkcji, jak niezawodny sitodruk. Dbamy o to, żeby gramatura była optymalna, a szwy przetrzymały każde pogo, dlatego warto zainwestować w odzież 52UM!

Wszystkie dostępne na naszej stronie ubrania 52UM zostały wykonane w Polsce. Osobiście zadbaliśmy o to, żeby służyły Ci przez lata. Wybór jest duży, dlatego na naszej stronie znajdziesz nie tylko koszulki zespołu 52UM, ale również akcesoria 52UM, jak badziki, które zaakcentują Twój indywidualny gust muzyczny i wyróżnią Cię w tłumie.